Uczniowie jednej z polskich placówek edukacyjnych są zmuszeni przejść na zdalny tryb nauczania, wszystko już postanowione. Każdy będzie musiał się dostosować do nakazu, wielu może być niezadowolonych. Jak się można domyślać, wszystko przez koronawirusa.

Uczniowie w jednej szkole w Polsce będą musieli zadowolić się nauką z własnych domów. Wszystko z powodu pandemii COVID-19. Już kolejna placówka edukacyjna musiała podjąć tak radykalną i natychmiastową decyzję.

Uczniowie przejdą na zdalne nauczanie

Część podopiecznych szkoły podstawowej Akademia Pitagorasa w Baranowie (województwo wielkopolskie) będzie musiała przejść na zdalny tryb nauczania. Wszystko z powodu wykrycia koronawirusa u jednego z uczniów placówki.

— Niestety mamy kolejny potwierdzony przypadek zarażenia koronawirusem — pierwszy wśród uczniów naszych szkół: to jeden z uczniów Szkoły Podstawowej Akademia Pitagorasa w Baranowie — poinformował wójt podpoznańskiej gminy Tarnowo Podgórne Tadeusz Czajka w specjalnym komunikacie na stronie tarnowo-podgorne.pl.

  1. Dentysta był wstrząśnięty na widok zębów 3-latka. Zadał matce tylko jedno pytanie
  2. Abp Marek Jędraszewski znalazł kolejnego „wroga”. Tym razem grzmi na singli

Wykrycie koronawirusa u jednego z podopiecznych szkoły

Wykryto zakażenie u jednego 10-latka. Sanepid skierował na kwarantannę 17 nauczycieli, którzy mieli z nim bezpośredni kontakt. Warte pochwały jest zachowanie się rodziców chłopca, ponieważ jak informuje wyborcza.pl kiedy tylko syn stracił smak, postanowili wykonać u niego test, który pokazał wynik pozytywny. Wtedy poinformowali władze szkoły.

— Po przeanalizowaniu stosowanych w tej placówce procedur bezpieczeństwa Sanepid zadecydował, iż od poniedziałku, 14 września, uczniowie klas IV — VIII tej szkoły zaczną nauczanie w formie zdalnej, natomiast uczniowie klas I — III nadal będą uczyć się stacjonarnie, w szkole. Rodzice otrzymali już taką informację poprzez elektroniczne dzienniki — napisał Czajka w dalszej części komunikatu.

Jak informuje portal wiadomosci.radiozet.pl od początku trwania pandemii w Wielkopolsce odnotowano 6353 przypadków zakażeń koronawirusem, z czego obecnie 858 to tzw. przypadki aktywne. Z powodu COVID-19 zmarło 239 osób, a wyzdrowiało 5256.

To nie pierwsza i zapewne nie ostatnia szkoła, która musiała zdecydować się na to rozwiązanie.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

uczniowie
Fot. Piotr Molecki/East News

Część uczniów musiała przejść na nauczanie zdalne.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Minister Zdrowia właśnie ogłosił, chodzi o zamknięcie szkół. Wszystko jest już jasne
  2. Polsat informuje. Znów wszystko zamykają. Premier potwierdził. Smutne wieści z zagranicy
  3. Jakimowicz zadał gościowi żenujące pytanie. Magdalena Ogórek aż złapała się za głowę: ”O Jezu”
  4. Rafał Trzaskowski urządził scenę w klubie o 1 w nocy. Niebywałe, czego się domagał. Wszystko się nagrało
  5. Pamiętacie żonę doktora z ”Rancza”? Wygląda jak inna osoba, przecieramy oczy ze zdumienia
  6. Pijesz kawę zaraz po przebudzeniu? Błąd, o pewnych godzinach zadziała na Ciebie zupełnie inaczej

Źródło: fakty.interia.pl, tarnowo-podgorne.pl, wyborcza.pl, wiadomosci.radiozet.pl

 

Poprzedni artykułZnalazła list napisany przez byłego męża do jej nowego partnera. Na widok treści zamarła
Następny artykułLiczba zakażeń koronawirusa nie maleje. Czy Polska powinna wprowadzić kolejny lockdown?
Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl