Uczniowie od kilku dni bacznie obserwują wszystkie informacje dotyczące ich powrotu do szkół. Oficjalnie mają wrócić 1 września, jednak jak się okazuje nie wszyscy. MEN wydało właśnie na Twitterze specjalną listę.

Uczniowie już powoli przygotowują się na rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021. Jest ono tym bardziej wyjątkowe z powodu panującej pandemii. Jak się okazuje, nie wszyscy będą mogli powrócić do szkół 1 września.

MEN: nie wszyscy uczniowie powrócą do szkół

Ministerstwo Edukacji Narodowej dodało na Twitterze wpis, w którym opublikowało specjalną listę, dotyczącą szczegółów powrotów młodzieży do szkół. Kiedy, więc rodzice będą mogli wysłać dziecko do szkoły?

– Do szkoły może uczęszczać wyłącznie uczeń bez objawów infekcji dróg oddechowych, którego domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych — informuje nas specjalna grafika.

  1. Michał Wiśniewski występował na scenie, gdy nagle wparowała jego była. Finał mógł być tylko jeden
  2. Gwiazda „Na Wspólnej” otarła się o śmierć, niespodziewanie zasłabła na planie serialu. „Przez kilka godzin żyłam na sztucznym sercu”

Ministerstwo przypomina o ważnych zasadach

Jednocześnie MEN przypomina o zasadach, które pomogą nam uniknąć zakażenia. Będą one szczególnie ważne dla dobrego funkcjonowania szkół i pozwoli uniknąć w przyszłości zamknięć nawet całych placówek.

Należy często myć i dezynfekować ręce, najlepiej gdyby każdy uczeń miał swoje przybory szkolne oraz podręczniki. Nie ma obowiązku noszenia maseczek, ale należy odpowiednio zakrywać nos i usta podczas kichania i kaszlenia. Najlepiej unikać zabierania ze sobą niepotrzebnych przedmiotów do szkoły.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

MEN informuje o wszystkim w specjalnie przygotowanej grafice. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Polacy już nie mają co się łudzić. Rząd premiera Morawieckiego podjął ostateczną decyzję
  2. Brigitte Macron w stroju kąpielowym. Widać każdy szczegół ciała 67-letniej żony prezydenta. Piękna?
  3. Przykre doniesienia o Maryli Rodowicz. Już nawet nie stara się udawać
  4. Minimalne wynagrodzenie 2021. Znamy dokładną kwotę. Wielu będzie rozczarowanych
  5. Ekspresowe racuchy z jabłkami. Niebiański smak dzieciństwa, przepis jak za dawnych lat

Źródło: twitter.com, krakowwpigulce.pl

 

Poprzedni artykułBig Boy z ”Gogglebox” przekazał wspaniałą nowinę. Fani zachwyceni ”nareszcie”
Następny artykułPrzełom w życiu Rafała i Gabriela. Ostateczne słowa w sprawie związku królów życia
Natalia Andrejuk - redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Doprowadziła ją tutaj chęć rozwoju i ciągłej nauki. Interesuje się literaturą, polityką oraz twórczością Taco Hemingwaya. W wolnym czasie- wielka fanka gier komputerowych, szczególne tych online.