Uczniowie kilku szkół w Polsce natychmiast muszą rozpocząć naukę w trybie zdalnym. Niestety, media właśnie przekazały kolejne, fatalne informacje z placówek. To już nie pierwszy taki przypadek na przełomie ostatnich tygodni. Wszyscy zostali bezzwłocznie poinformowani o sytuacji i odesłani do swoich domów. 

To już kolejny taki przypadek w Polsce, a sytuacja wcale nie zwalnia tempa. W trzech placówkach szkolnych w województwie lubelskim wykryto zakażenie koronawirusem. Uczniowie i nauczyciele zostali wysłani na obowiązkową kwarantannę, a nauka odbywać się będzie w trybie zdalnym.

Koronawirus w Polsce. Uczniowie przechodzą na zdalne nauczanie

Jak poinformował Kurier Lubelski, w trzech kolejnych placówkach szkolnych w Polsce wykryto zakażenie koronawirusem. Chodzi o szkoły znajdujące się w Janowie Lubelskim, Tomaszowie oraz w Świdniku. Uczniowie tamtejszych placówek przechodzą na tryb mieszany, co oznacza, że niektóre klasy będą uczyć się zdalnie. Zakażeni zostali uczniowie oraz nauczyciel.

– Dwa dodatnie przypadki zakażenie u uczniów stwierdzono w I LO im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim. NA kwarantannie przebywa 60 uczniów oraz 10 nauczycieli. Szkoła przeszła w tryb mieszany. Dwie klasy będą uczyć się zdalnie – powiedziała Magdalena Kaproń z lubelskiej stacji sanepidu dla Kuriera Lubelskiego.

To już kolejny przypadek zakażeń w województwie lubelskim.

  1. Poznajecie blondynkę ze zdjęcia? Dziś znają ją wszyscy Polacy
  2. Muzyk odleciał na antenie TVP. Prowadzący próbował go uspokoić, musiał przerwać jego wypowiedź
  3. 7-latka błaga już tylko o śmierć. Powód rozbija serce na drobne kawałeczki, a łzy same napływają do oczu

Fatalne wiadomości z polskich szkół

Wymienione wyżej przypadki to nie pierwsze, z jakimi szkoły mają do czynienia. Wcześniej media informowały o zarażeniach w wielu szkołach w województwie lubelskim oraz samym Lublinie. Portal spottedlublin.pl przekazał wiadomości o przypadkach zakażeń m.in. w Prywatnym Liceum im. Królowej Jadwigi, III Liceum Ogólnokształcącym im. Unii Lubelskiej, czy w Szkole Podstawowej nr 50 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Pani Inspektor Magdalena Kaproń w rozmowie z Kurierem Lubelskim dodała:

– Koronawirusa wykryto także u jednej z uczennic w szkole podstawowej nr 2 w Tomaszowie Lubelskim, która uczy się także w szkole muzycznej. Klasy 4-8 w podstawówce przeszły w tryb zdalny. Kilkunastu nauczycieli i kilkudziesięciu uczniów zostało skierowanych na badania koronawirusem. 

Zarażony został także nauczyciel Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej w Świdniku. 

ZOBACZ ZDJĘCIE:

uczniowie
fot. unsplash.com./Feliphe Schiarolli

U uczniów trzech szkół w województwie lubelskim wykryto zarażenie koronawirusem.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Zwołano nieoczekiwaną konferencję Ministerstwa Zdrowia. Mamy potwierdzenie czego ma dotyczyć
  2. Steffen Möller zabłysnął w „Europa da się lubić”, nagle zapadł się pod ziemię. Wydało się, czym się dziś zajmuje
  3. Maffashion urodziła. Gwiazda pokazała zdjęcie, Sebastian Fabijański zrobił niesamowitą rzecz
  4. Z ostatniej chwili. Po 13 latach porażające informacje ws. zaginięcia Madeleine McCann, po prostu niewiarygodne
  5. Pilna ewakuacja całego budynku. Ludzie zaczęli wybiegać na ulicę, ogrom policji, wszystko przez jeden e-mail
  6. Nie możesz znaleźć borowików w lesie? Wyhoduj je sobie w ogródku lub doniczce, pomoże ci specjalna mikstura

Źródła: kurierlubelski.pl, spottedlublin.pl

Poprzedni artykułZwiązki między pracownikami. Czy mogą zostać zakazane przez przełożonych?
Następny artykułCodziennie obstawiał te same numery w Lotto. Po 20 latach spojrzał na nie jeszcze raz i wszystko sobie uświadomił, do oczu napłynęły mu łzy
Redaktor działu Lifestyle w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na lubelskim UMCSie. Pisanie oraz redagowanie tekstów jest jego pasją, odkąd ukończył 13 lat. Ta dziedzina jest jego najmocniejszą stroną, w której chciałby być najlepszym. Jego pasją jest sport z naciskiem na piłkę nożną, muzyka, filmy akcji oraz czytanie książek. Dodatkowo od wielu lat pisze wiersze. Wakacje najchętniej spędza w górach, jeżdżąc na nartach. Optymista, pozytywnie nastawiony do życia, chwytający każdą okazję, by zmieniać swoje życie na lepsze.