Uczniowie zdecydowanie jeszcze nie powinni wracać do szkół? Wirusolog profesor Krzysztof Simon podzielił się swoją opinią na temat otwarcia szkół z fakt.pl. Uważa on, że wirus będzie łatwo rozprzestrzeniał się pomiędzy dziećmi, a później ich rodzicami i dziadkami. Jego przypuszczenia stały się rzeczywistością we Francji, gdzie po tygodniu od otwarcia szkół zanotowano 70 nowych zakażeń w środowisku szkolnym.

W Polsce szkoły mają zostać otwarte od 25 maja. W pierwszej kolejności do placówek wrócą uczniowie klas 1-3. Ośmioklasiści będą mogli uczestniczyć w konsultacjach na terenie szkoły. Tymczasem obserwujemy bardzo poważną sytuację we Francji, w której pomimo zastosowania środków bezpieczeństwa i powrotu do placówek jedynie 1/3 uczniów, zanotowano 70 nowych zakażeń.

 

Wirusolog zapewnia, że uczniowie nie powinni wracać do szkół

Wirusolog profesor Krzysztof Simon w rozmowie z fakt.pl stwierdził, że do końca roku szkolnego nie puściłby dzieci do szkoły. 

– Będą wymieniać wirus między sobą, a potem przenosić na rodziców i dziadków – powiedział profesor Simon w wywiadzie.

Mimo wymogów bezpieczeństwa i zmniejszenia ilości dzieci przebywających w jednej klasie, możemy, podobnie jak we Francji zaobserwować wzrost zakażeń koronawirusem. Francuski minister edukacji Jean-Michel Blanquer w rozmowie z radiem RTL przyznał otwarcie, że powrót do szkoły naraził dzieci na nowe zakażenia.

  1. Żona przyłapała znanego gwiazdora na zdradzie. Nie miała żadnych skrupułów, sięgnęła po pistolet
  2. Szumowski nie miał wyboru. Dopiero teraz ujawnił wszystko, wydał nowe oświadczenie
  3. Pobierasz zasiłek macierzyński? Odebrano Ci właśnie ważne prawo

Koronawirus – puszczać dzieci do szkoły?

Wielu rodziców deklaruje, że nie chce, by ich dzieci poszły do szkoły. W zasadzie czasu do zakończenia roku szkolnego nie zostało dużo. To rozwiązanie będzie szczególnie pomocne dla rodziców, którym umożliwi to powrót do pracy. Wiceminister rodziny apelowała, żeby do przedszkoli, żłobków i klas wczesnoszkolnych wróciły jedynie dzieci, które naprawdę potrzebują opieki, o czym pisaliśmy już w jednym z artykułów.

Słów wirusologa prof. Krzysztofa Simona trudno jednak nie traktować poważnie. Ciężko wyobrazić sobie, by dzieci pamiętały o zachowaniu dystansu czy częstym myciu rąk. Wirusolog zaznacza także, że uważa otwarcie restauracji za przedwczesne. Wiele sal nie jest przystosowanych do skutecznego filtrowania powietrza.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

uczniowie
unsplash.com @tokyo_boy

Powrót do szkoły wiąże się z przestrzeganiem zasad bezpieczeństwa i noszeniem przez uczniów maseczek. Wielu rodziców woli, żeby dzieci zostały w domu, by ich dodatkowo nie narażać.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Policja tłumaczy się z mandatów po pogrzebie zamordowanej Kornelii. Mamy oświadczenie
  2. Szumowski podał termin i rozwiał wątpliwości. Kiedy koniec z maseczkami?
  3. Kiedy wrócą połączenia lotnicze? Jest zapowiedź wiceministra infrastruktury
  4. Na jaw wychodzą nowe fakty. Sekcja zwłok zamordowanej 16-letniej Kornelii wykazała porażającą rzecz
  5. Test, który ujawnia nasze największe pragnienia. Jedna rzecz zdradzi twój najwstydliwszy sekret
  6. Danuta Holecka i fakty, które wolałaby ukryć. W końcu ujawniono, kim jest naprawdę

źródło: fakt.pl

Poprzedni artykuł500 plus. Rodzicom powinna być wypłacana gotówka czy bony?
Następny artykułCo dalej z zasiłkiem dla rodziców? Media donoszą o ogromnym niedopatrzeniu
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl