Uczniowie w trybie natychmiastowym wracają do domów. Niestety, nie ma żadnej innej możliwości. Do Inspektoratu Sanitarnego została zgłoszona kluczowa informacja, która zadecydowała o szybkim podjęciu działań. U rodzeństwa wykryto koronawirusa.

Uczniowie szkoły podstawowej i przedszkola mają pozytywny wynik na koronawirusa. Co gorsze, zarażeni są także rodzice. Sanepid podjął ważną decyzję o wysłaniu uczniów na kwarantannę. 

Uczniowie w polskiej szkole i przedszkolu uczą się w domu

O najnowszym przypadku na warszawskiej dzielnicy Ursynów poinformował portal haloursynow.pl. U dzieci uczęszczających do szkoły podstawowej nr 303 przy ulicy Koncertowej wykryto zakażenia koronawirusem, tak samo u ich rodziców. Zakażone są też dzieci uczęszczające do przedszkola nr 52.

Dyrekcje placówek zdecydowały się zgłosić sprawę do sanepidu z prośbą o tymczasowe zamknięcie placówek. W związku, z czym dzieci z klasy 3 a, do której chodzą zakażone dzieci i grupa w przedszkolu Smerfy, mają zawieszone zajęcia do przyszłego wtorku. 

  1. Dotarła do nas tragiczna wiadomość. Nie żyje słynna polska piosenkarka, wszyscy śpiewali jej przeboje
  2. Jak tak można? Ksiądz miał niewyobrażalnie skrzywdzić 12-latka, reakcja kurii woła o pomstę do nieba
  3. Pierwszy śnieg w tym roku. Synoptycy ostrzegają, nie damy się zaskoczyć, jesteście gotowi?

Ursynów z najmniejszą ilością zakażeń

W polskich szkołach wciąż mają miejsce podobne sytuacje. Koronawirus sprowokował już do tymczasowego zamknięcia liczne placówki. W tym przypadku jednak jest to pierwszy raz, kiedy na Ursynowie dyrekcja placówki podejmuje tak poważne decyzje i uczniowie w trybie natychmiastowym są wysłani do domu. 

Wcześniej koronawirusa wykryto u nauczycielki niepublicznej szkoły Stowarzyszenia Przymierze Rodzin przy ulicy Grzegorzewskiej. Klasa siódma i ósma uczą się zdalnie. Natomiast jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego na koronawirusa zachorowała dyrektorka szkoły podstawowej zgromadzenia sióstr Niepokalanek przy ul. Zaruby. Nauka w szkole rozpoczęła się z tygodniowym poślizgiem.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

uczniowie
Fot. Piotr Molecki/East News

Ursynowska szkoła to kolejna placówka w Polsce, która musi podjąć szybkie kroki dotyczące izolacji zagrożonych uczniów. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Danuta Martyniuk pokazała SMS-y od byłej żony Daniela. Nie ma wątpliwości, awantura na całego
  2. Wyprosili mamę z 2-letnim synkiem z samolotu. Powód oburza wielu
  3. Kupił najdroższą kawę w Warszawie. Przy kosmicznej cenie nie mógł spodziewać się podobnej ilości
  4. Poszerzenie stref płatnego parkowania. Jesteś za czy przeciw?
  5. Ministerstwo zapowiada wielkie zmiany. Rodzice zachwyceni, w życie wejdzie nowy zakaz
  6. Paulina nie umiała jeść spaghetti. Reakcja Rozenek była piorunująca, dziewczyna ze wstydu miała ochotę schować się pod stół

źródło: haloursynow.pl

 

Poprzedni artykułWidzieliśmy go na Polsacie, TVP i TVN. Kultowy aktor nie żyje, widzowie zalewają się łzami
Następny artykułTVP właśnie przekazało wstrząsającą wiadomość. Cała Polska do końca miała nadzieję, niestety potwierdzono najgorsze
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl