Uczniowie zostali w tym roku zaskoczeni epidemią koronawirusa i nagłym przejściem na naukę zdalną. Choć obostrzenia są powoli luzowane, dzieci i młodzież od 12 marca nie powrócili jeszcze w pełni do szkoły. Teraz media obiegła informacja, że sytuacja nie zmieni się nawet po wakacjach. Rzeczniczka MEN, Anna Ostrowska wypowiedziała się w tej sprawie.

Czy uczniowie wrócą do szkół po wakacjach? Rzeczniczka MEN stanowczo skomentowała pojawiające się plotki. Jak się okazuje, Ministerstwo Edukacji Narodowej robi wszystko, by sytuacja powróciła do normy we wrześniu, a informacje pojawiające się w mediach nie są zgodne z prawdą. Ma jednak wiadomości na temat tego, jak może zmienić się nauka w nadchodzącym roku szkolnym.

Czy uczniowie wrócą do szkoły we wrześniu?

Rzeczniczka MEN co prawda nie potwierdziła, że powrót do szkół z całą pewnością uda się we wrześniu, jednak zaapelowała, by nie niepokoić ani uczniów, ani rodziców fałszywymi doniesieniami.

– W przestrzeni medialnej pojawia się wiele nieprawdziwych informacji na temat zdalnej nauki. Zrobimy wszystko, aby dzieci wróciły do szkół od września w normalnym trybie. Przygotowujemy się do normalnej, stacjonarnej pracy szkół i placówek oświatowych – cytuje Annę Ostrowską Interia.

  1. Tragedia znanej aktorki, jej partner popełnił samobójstwo. Media obiegła tragiczna wiadomość, skoczył z 27.piętra
  2. Wielki cios dla plantatorów truskawek. Ponure doniesienia, dawno nie było tak źle
  3. 6-letnia córka po powrocie z religii wręczyła mamie liścik od zakonnicy. Kobieta od razu pojechała do szkoły

Rok szkolny 2020/2021 

Skąd wzięły się plotki na temat rzekomej nauki zdalnej w nowym roku szkolnym? W mediach zaczęły pojawiać się informacje, według których resort edukacji miałby zajmować się doskonaleniem narzędzi online, zamiast skupiać się na powrocie do tradycyjnych metod. Jak informuje portal WP.pl, w sieci pojawiła się petycja Nie dla zdalnej szkoły od września, pod którą podpisało się już ponad 50 tys. osób.

Tymczasem rzeczniczka MEN podkreśla, że nowoczesne rozwiązania takie jak ulepszenie platformy epodreczniki.pl mają być jedynie uzupełnieniem tradycyjnej nauki, a działania mające na celu ułatwić pracę online były prowadzone już od września 2019, niezależnie od epidemii. 

Miejmy nadzieję, że uczniowie swobodnie będą mogli wrócić do szkoły w nowym roku szkolnym, a jednocześnie będą korzystać z rozwijanych narzędzi do nauki online.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

uczniowie
fot. unsplash.com./Feliphe Schiarolli

Klasy od 12 marca są niemalże puste. Jedynie niektórzy uczniowie z klas I-III szkoły podstawowej mieli możliwość nauki w placówkach.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Dwa metry przed Morawieckim grupa starszych mężczyzn zaczęła szarpać młodą kobietę. „Założyli jej reklamówkę na głowę”
  2. Czarny scenariusz się spełnił. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia potwierdził. Polacy nie będą zadowoleni
  3. Córka Krzysztofa Jackowskiego ujawniła całą prawdę na jego temat. Wypłynęły rodzinne sekrety
  4. Mąż zaraz o ślubie przestał odzywać się do żony. Dopiero po 20 latach wyjawił swój powód
  5. Wielka radość w życiu Zenka Martyniuka. Wspaniałą nowinę ogłosił już światu, gratulacje
  6. Jest potwierdzenie, policja ruszyła. Zaczęły się masowe kontrole, każdy narażony jest nawet na kilkadziesiąt tysięcy złotych kary

źródło: interia.pl

 

Poprzedni artykułTragiczne doniesienia o zdrowiu legendy estrady. Jest przykuta do łóżka, walczy o życie
Następny artykułKto oglądał „Małego Pingwina Pik-Poka”? Nie rozstawał się ze swoim różowym szalikiem na krok
Redaktor prowadzący w Lelum.pl. Wielbicielka wszystkiego, co nietypowe, ale kocha też popkulturę. Eksperymentalna muzyka, dziwny makijaż i słodkie pieski to rzeczy, które na co dzień zaprzątają jej myśli. Uwielbia spotykać inspirujących ludzi i uczyć się nowych rzeczy, niekoniecznie przydatnych w codziennym życiu.