Uczniowie otrzymali fatalną wiadomość. Niestety natychmiastowe działania były konieczne, wszystko ze względu na bezpieczeństwo i zdrowie dzieci oraz nauczycieli i personelu. W Łodzi doszło do kolejnych zakażeń w placówkach edukacyjnych, trzeba było przejść na nauczanie zdalne.

Uczniowie tych placówek edukacyjnych w Łodzi z pewnością nie spodziewali się takich wydarzeń akurat u siebie w szkołach. Sanepid musiał podjąć decyzję o nauczaniu zdalnym, wszystko z powodu koronawirusa.

Uczniowie przechodzą na nauczanie zdalne

Jak przekazuje portal wiadomosci.radiozet.pl u dwóch nauczycieli i jednego ucznia z dwóch szkół podstawowych w Łodzi wykryto zakażenie groźnym wirusem. Chodzi o Szkoły Podstawowe nr 137 i 153. Jaki dodaje dalej strona, Monika Pawlak z Urzędu Miasta Łodzi przekazała w czwartek PAP, że przypadki zakażenia koronawirusem potwierdzono u jednego nauczyciela i ucznia ze Szkoły Podstawowej nr 137 przy u. Florecistów.

W związku z tą sytuacją podjęto szybką decyzję o zdalnym nauczaniu dla 16 uczniów z klasy VIII, która będzie obowiązywać do poniedziałku, 28 września. Dla pozostałych uczniów z tej placówki nie nastąpią żadne zmiany, a ich nauka pozostanie w trybie stacjonarnym.

  1. Fani TVP i TVN załamani. Sprawdził się najgorszy scenariusz, nie żyje wielka legenda
  2. Masz konto w PKO BP? Bank pilnie ostrzega, w sekundę można stracić całe oszczędności
  3. Agnieszka Woźniak-Starak powiedziała na wizji słowa, po których nagle zapadła cisza. Jedno zdanie uderzyło wszystkich

Zakażenie w drugiej podstawówce

Kolejny przypadek zakażenia wykryto w drugie podstawówce nr 153 przy ul. Obrońców Westerplatte. Zakaził się jeden z nauczycieli, który od środy 16 września przebywał na zwolnieniu lekarskim. Decyzją sanepidu na zdalne nauczanie – do piątku, 25 września – przechodzi 22 uczniów klasy II.

— 10 kolejnych uczniów oraz jeden nauczyciel z czterech innych szkół podstawowych i średnich zostali — decyzją sanepidu — skierowani na kwarantannę. Także dwoje dzieci z miejskiego przedszkola jest na kwarantannie, powodem we wszystkich przypadkach jest bezpośredni lub pośredni kontakt z osobą zakażoną — dodawała Monika Pawlak, jak cytuje wiadomosci.radiozet.pl.

Niestety to niejedyne złe informacje, dotyczące koronawirusa w Polsce.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

uczniowie
fot. screen z GSV

Dwie podstawówki w Łodzi musiały ogłosić zdalne nauczanie.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Chłopak przeżył śmierć kliniczną. Wszystkich przeszył dreszcz, kiedy powiedział, co jest „po drugiej stronie”
  2. Prawdziwa rewolucja w całej UE. Skończyło się. Teraz wszystko się zmieni
  3. Właśnie przekazano oficjalny komunikat. Zaktualizowano wszystkie obostrzenia, pilne
  4. Trwa dramatyczna walka z ogniem. Płonie szkoła w południowej Polsce, na miejscu kilkanaście zastępów straży
  5. Martyniuk drży o swoją wnuczkę. Była synowa ujawniła koszmarny plan, dopiero teraz wszystko wyszło na jaw
  6. Jest jej teraz pod dostatkiem, nasze babcie wiedziały jak wykorzystać dary natury. Jarzębina w formie konfitury była hitem na dawnych stołach

Źródło: wiadomosci.radiozet.pl

 

Poprzedni artykułWstrząsające wiadomości TVP. Wszyscy do końca mieli nadzieję, niestety potwierdzono śmierć
Następny artykułMagda Gessler przyjechała prowadzić program. Nagle pojawił się tłum, jedna osoba rzuciła się w stronę restauratorki
Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl