Uczniowie od 30 listopada będą mogli wrócić do szkół. Dotyczy to jedynie grupy biorących udział w zajęciach sportowych realizowanych na podstawie programów szkolenia. Taka sama sytuacja tyczy się zajęć w ramach praktycznej nauki zawodu. Minister Edukacji, Przemysław Czarnek, ogłosił, że stacjonarne funkcjonowanie szkół poza pewnymi wyjątkami zostaje ograniczone do 3 stycznia 2021 roku. To bardzo ważna informacja dla wszystkich rodziców.

Dziś, tj. 25 listopada 2020 roku Minister Edukacji Przemysław Czarnek spotkał się z przedstawicielami Społecznej Koalicji na rzecz Edukacji, Nauki i Wychowania. Głównym tematem rozmów były kwestie dotyczące m.in. działań związanych z wychowawczą funkcją szkoły. Okazuje się, że m.in. uczniowie biorący udział w zajęciach sportowych będą mogli wrócić do szkół.

Uczniowie wracają do szkół

Przypomnijmy, że dotychczas zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Edukacji nauka zdalna dla uczniów ze szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych obowiązywała do 29 listopada 2020 roku. Jednak rzeczone rozporządzenie zostało zaktualizowane.

24 listopada 2020 roku Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek ogłosił, że stacjonarne funkcjonowanie szkół zostaje ograniczone do 3 stycznia 2021 roku. Jednak okazuje się, że zgodnie z nowym rozporządzeniem od tej zasady będą istniały pewne wyjątki.

Resort edukacji poinformował, że od najbliższego poniedziałku, tj. 30 listopada 2020 roku zajęcia sportowe realizowane na podstawie programów szkolenia będą mogły być prowadzone w placówkach szkolnych.

Z zachowaniem ograniczeń, zakazów i nakazów przeciwepidemicznych – czytamy w rozporządzeniu.

Sprawa dotyczy zajęć prowadzonych w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych sportowych i mistrzostwa sportowego, a także oddziałach sportowych i oddziałach mistrzostwa sportowego w szkołach ogólnodostępnych.

  1. Minister zdrowia przekazał smutną wiadomość dla wielu rodzin. Chodzi o ferie
  2. Nagły wybuch, na miejsce pilnie wysłano służby. Napływają wiadomości o rannych w polskiej miejscowości
  3. Dofinansowania dla gwiazd obniżone. Jest oficjalna decyzja Ministerstwa Kultury

Kto będzie mógł wrócić do szkół?

Do szkół będą mogli wrócić także uczniowie uczęszczający na zajęcia w ramach praktycznego kształcenia zawodowego.

Od 30 listopada będą mogły być także prowadzone zajęcia w ramach praktycznej nauki zawodu w grupach umożliwiających zachowanie dystansu społecznego, w wybrane dni tygodnia, w wymiarze nieprzekraczającym 10 godzin tygodniowo – podaje gazeta.pl.

Jak informuje portal, dotyczy to szkół prowadzących kształcenie zawodowe, centrów kształcenia zawodowego oraz placówek kształcenia ustawicznego realizujących praktyczną naukę zawodu w ramach kształcenia zawodowego lub ustawicznego.

Ministerstwo poinformowało także o możliwości prowadzenia praktycznej nauki zawodu u pracodawców lub w indywidualnych gospodarstwach rolnych. Wszystko ma się odbywać przy zachowaniu właściwych zasad dla zakładów pracy.

Co więcej, uczniowie odbywający naukę w szkołach branżowych I stopnia będący młodocianymi pracownikami będą mogli przechodzić praktyki u swoich pracodawców. Jeśli jednak okaże się, że pracodawca zauważy zdarzenie, które może narazić ucznia na zagrożenie zdrowia w związku z pandemią koronawirusa, praktyki te mogą zostać przerwane. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Dantejskie sceny przed McDonald’s w Legionowie. Kierowcy dosłownie oszaleli
  2. Pojawiło się ostrzeżenie. Od pierwszego „ataku zimy” dzielą nas godziny, Polacy powinni się przygotować
  3. Wśród krów ukrył się pies, znajdziesz go? Zagadka jest arcytrudna, większość poddaje się po 5 minutach
  4. Wiceminister edukacji ujawnił plan powrotu do szkół. Wszystko ma związek ze zmianą terminu ferii, ważna wiadomość dla każdego rodzica
  5. Od 13 lat jest w ciąży. Kobieta opublikowała rodzinne zdjęcia, internauci liczą jej dzieci
  6. Przygarnięcie psa trudniejsze od adopcji dziecka? Nie musi tak być, oto kluczowe wskazówki udanej adopcji zwierzaka
  7. Dramat gwiazdy reprezentacji Polski. To stało się na oczach kibiców, musiał interweniować lekarz

Źródło: wiadomosci.gazeta.pl

Poprzedni artykułJak zaoszczędzić na wymianie funta pracując w Anglii?
Następny artykułNaturalna, bezpieczna i odpowiedzialna pielęgnacja slowglow.pl
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl