Christian Eriksen stracił przytomność w czasie sobotniego meczu z Finlandią na Euro 2020. Lekarz biorący udział w reanimacji piłkarza zdradził, jakie były jego pierwsze słowa po odzyskaniu przytomności. 

Christian Eriksen jest reprezentantem Danii i utytułowanym piłkarzem Interu Mediolan. Kiedy w meczu z Finlandią jego życie przez chwilę było zagrożone, cały piłkarski świat wstrzymał oddech. 

Christian Eriksen: Mam dopiero 29 lat

Christian Eriksen w czasie meczu z Finlandią miał atak serca. Był reanimowany. Medycy musieli użyć defibrylatora, by przywrócić jego funkcje życiowe. 

Piłkarz zasłabł dokładnie w 43. minucie. Jak zdradził niemiecki lekarz, który uczestniczył w ratowaniu sportowca – Jens Kleinefeld, gdy Eriksen odzyskał przytomność, w odpowiedzi na pytanie lekarza: Jesteś znów z nami?, miał powiedzieć: 

Tak, jestem… Mam dopiero 29 lat. 

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

 
Ostatnie zdanie miał poprzedzić przekleństwem. 

Lekarz dodał, że gdy Eriksen odzyskał puls, miał pewność, że w szpitalu jego stan na pewno będzie stabilny: 

W przypadku zawodowych sportowców, którzy ciągle przechodzą badania, możemy mówić o jakimś rodzaju „zwarcia”. Impuls elektryczny powoduje przywrócenie akcji serca. Różnica między takim pacjentem a osobami ze stwierdzonymi wadami jest taka, że ryzyko, że serce ponownie się zatrzyma, jest minimalne. 

Artykuły polecane przez redakcję Lelum

Źródło: Sport.radiozet.pl