Podczas swojego występu na Earth Festival w Uniejowie Michał Szpak nagle zwrócił się do publiczności i całej Polski. Gwiazdor ukrył twarz, w jego głosie czuć było emocje. Poruszające słowa, które padły ze sceny mocno poruszyły widownię. 

Dobiega końca trzeci i ostatni dzień Earth Festival 2022, który odbywa się w Uniejowie. Wczoraj posłuchaliśmy wzruszającego koncertu „Artyści przeciwko wojnie”, a na scenie wystąpili Maciej Maleńczuk, Grzegorz Hyży, Maciej Musiałowski, czy Muniek Staszczyk.

Także dziś na scenie nie zabrakło osobistości, które zebrały się pod sztandarem walki o ekologię i bezpieczeństwo planety. Wśród nich znalazł się m.in. Michał Szpak. Wokalista niedawno odebrał Bursztynowego Słowika, a teraz zwrócił się do widzów w całej Polsce.

Michał Szpak wywołał wielkie emocje w Uniejowie. Nagle przerwał występ i zwrócił się do wszystkich

Podczas trzeciego dnia imprezy, zatytułowanego „Gwiazdy dla Czystej Polski” na scenie wystąpili tacy artyści, jak Doda, Andrzej Piaseczny, Julia Wieniawa, Małgorzata Ostrowska, Sebastian Riedel czy Ania Rusowicz.

Tak, jak w ubiegłym roku, w pewnym momencie przed publicznością pojawił się także Michał Szpak. Dopiero co artysta zatriumfował podczas Top of the Top Sopot Festival, a teraz podbił serca widzów w Uniejowie. Pod sceną zapłonęły rozkołysane ekrany i lampki, kiedy wykonywał utwór „Color of Your Life”.

Wokalista jak zwykle skupił na sobie całą uwagę, nie tylko magią głosu, ale także stylizacją. W wysokich, połyskujących spodniach i ozdobionym cekinami, siateczkowym topie wyglądał niczym kosmiczny żałobnik, a looku dopełniał czarny, zwiewny woal, który zasłaniał twarz i spływał po ramionach.

Kiedy piosenka weszła w kulminacyjny moment, w oczach widzów można było dostrzec łzy wzruszenia. Nagle muzyka umilkła, rozległy się gromkie owacje, a wtedy Michał Szpak zwrócił się do wszystkich. Jego wiadomość była krótka, lecz przejmująca.

Spotykamy się w ważnej sprawie, sprawie Ziemi. Na całym świecie wysychają rzeki.  Proszę o chwilę refleksji, zadbajmy o nią [o Ziemię, przyp. red.] bo za chwilę może być za późno – mówił.

Po tych słowach gwiazdor wykonał kolejny hit – „Halo Wodospad”.

Michał Szpak
fot. kadr z Earth Festival 2022, Michał Szpak
Michał Szpak
fot. kadr z Earth Festival 2022, Michał Szpak
Michał Szpak
fot. kadr z Earth Festival 2022, Michał Szpak
Michał Szpak
fot. kadr z Earth Festival 2022, Michał Szpak
Michał Szpak
fot. kadr z Earth Festival 2022, Michał Szpak

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Top of the Top Sopot Festival 2022. Michał Szpak zdobył Bursztynowego Słowika. Jego kreacja przejdzie do historii
  2. Dramat Piotra Gąsowskiego na lotnisku. Ciężko uwierzyć, jak go potraktowano. „Miało być pięknie”
  3. Edyta Górniak musiała pilnie interweniować ws. syna. Allan potrzebował pomocy specjalisty

Redaktorka Lelum.pl i absolwentka Kultury Japonii PJATK w Warszawie. Koneserka horrorów i filmów klasy B., a ponadto wielka miłośniczka zwierząt. Lubi być tam, gdzie coś się dzieje, choć niekoniecznie w centrum uwagi. Zaczytana w reportażach podróżniczych, zwłaszcza z dalekiej Azji, uwielbia dzielić się ciekawostkami ze świata. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@lelum.pl