Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie stał się ostatnio miejscem skandalicznego wydarzenia z udziałem rysunku, który wykładowca medycyny weterynaryjnej pokazał w trakcie wykładu. O co dokładnie chodzi?

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie jest miejscem, w którym młodzi ludzie zdobywają wiedze na najwyższym poziome, a przynajmniej tak było do czasu wykładu, na którym został pokazany seksistowski rysunek. 

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie pokazał rysunek o seksie oralnym?

Profesor Eugeniusz Grela podczas swojego wykładu, jaki wygłosił dla studentów medycyny weterynaryjnej, mówił o roli, jaką witaminy odgrywają w życiu ludzi i zwierząt. Podczas omawiania jednej z witamin, lubelski wykładowca posłużył się w swojej prezentacji rysunkiem, który wzbudził wiele kontrowersji. Jaki rysunek pokazał profesor podczas wykładu?

Rysunek przedstawiał nagiego mężczyznę i nagą, klęczącą przed nim kobietę. Para uprawiała seks oralny. Obrazem opatrzony był również podpisem Najwięcej witamin jest w skórce.

Screen z wykładu jeszcze tego samego dnia trafił do internetu i wywołał burzę. Na grupie Dziewuchy Dziewuchom, gdzie został oryginalnie opublikowany, pojawiło się wiele komentarzy, które wytykały prof. Eugeniuszowi Greli seksizm i nienawiść wobec kobiet.

Jak odniósł się do tego sam wykładowca? W rozmowie z Dziennikiem Wschodnim powiedział:

– To jest kwestia podejścia. Jeśli ktoś jest przewrażliwiony na jakimś punkcie, to odbierze to negatywnie, a mowa jest tylko o roli witamin, które są przecież w różnych częściach ciała. Poza tym rysunek, który pokazałem w prezentacji, jest dostępny w internecie.

Jak Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie odniósł się do całej sprawy? Rzeczniczka Uniwersytetu powiedziała w rozmowie z Dziennikiem Wschodnim, że nie ma pewności, że zdjęcie zostało wykonane na tej konkretnej uczelni, ale jeżeli tak, to władze uczelni potępiają taki czyn, a wykładowca zasługuje na upomnienie.

Co myślicie o rysunku pokazanym podczas wykładu? Czy faktycznie jest seksistowski?

ZOBACZ ZDJĘCIA:

uniwersytet
Fot.facebook.pl @osrodek.monitorowania

Taki rysunek zobaczyli studenci podczas wykładu o witaminach…

Redaktor Prowadzący portalu Lelum.pl, absolwentka historii sztuki na KUL. Uwielbia eksperymenty kulinarne, filmy Antonioniego i zwiedzać końce internetów. Nienasycona ciekawość świata, ludzi i życia doprowadziła ją do Redakcji Lelum.pl.