Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie stał się ostatnio miejscem skandalicznego wydarzenia z udziałem rysunku, który wykładowca medycyny weterynaryjnej pokazał w trakcie wykładu. O co dokładnie chodzi?

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie jest miejscem, w którym młodzi ludzie zdobywają wiedze na najwyższym poziome, a przynajmniej tak było do czasu wykładu, na którym został pokazany seksistowski rysunek. 

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie pokazał rysunek o seksie oralnym?

Profesor Eugeniusz Grela podczas swojego wykładu, jaki wygłosił dla studentów medycyny weterynaryjnej, mówił o roli, jaką witaminy odgrywają w życiu ludzi i zwierząt. Podczas omawiania jednej z witamin, lubelski wykładowca posłużył się w swojej prezentacji rysunkiem, który wzbudził wiele kontrowersji. Jaki rysunek pokazał profesor podczas wykładu?

Rysunek przedstawiał nagiego mężczyznę i nagą, klęczącą przed nim kobietę. Para uprawiała seks oralny. Obrazem opatrzony był również podpisem Najwięcej witamin jest w skórce.

Screen z wykładu jeszcze tego samego dnia trafił do internetu i wywołał burzę. Na grupie Dziewuchy Dziewuchom, gdzie został oryginalnie opublikowany, pojawiło się wiele komentarzy, które wytykały prof. Eugeniuszowi Greli seksizm i nienawiść wobec kobiet.

Jak odniósł się do tego sam wykładowca? W rozmowie z Dziennikiem Wschodnim powiedział:

– To jest kwestia podejścia. Jeśli ktoś jest przewrażliwiony na jakimś punkcie, to odbierze to negatywnie, a mowa jest tylko o roli witamin, które są przecież w różnych częściach ciała. Poza tym rysunek, który pokazałem w prezentacji, jest dostępny w internecie.

Jak Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie odniósł się do całej sprawy? Rzeczniczka Uniwersytetu powiedziała w rozmowie z Dziennikiem Wschodnim, że nie ma pewności, że zdjęcie zostało wykonane na tej konkretnej uczelni, ale jeżeli tak, to władze uczelni potępiają taki czyn, a wykładowca zasługuje na upomnienie.

Co myślicie o rysunku pokazanym podczas wykładu? Czy faktycznie jest seksistowski?

ZOBACZ ZDJĘCIA:

uniwersytet
Fot.facebook.pl @osrodek.monitorowania

Taki rysunek zobaczyli studenci podczas wykładu o witaminach…

1
2
Poprzedni artykułJak ubrać się żeby wyglądać seksownie? Rozpal zmysły wszystkich
Następny artykułZNAKI ZODIAKU, które są największymi leniuchami. Kochają spać
Redaktor Prowadzący portalu Lelum.pl, absolwentka historii sztuki na KUL. Uwielbia eksperymenty kulinarne, filmy Antonioniego i zwiedzać końce internetów. Nienasycona ciekawość świata, ludzi i życia doprowadziła ją do Redakcji Lelum.pl.