Uroda tej kobiety wprawiała w osłupienie. Uznano ją za najbrzydszą kobietę świata, ale nie zawsze prezentowała się tak samo. Przed przemianą wyglądała jak zupełnie inna osoba, a porównanie zdjęć sprawia, że trudno uwierzyć własnym oczom. Dopiero po latach okazało się, co stało za jej niechcianą metamorfozą.

Mary Ann Webster Bevan to osoba, której uroda do dziś budzi zainteresowanie. Żyła na przełomie XIX i XX wieku, ale jej historia wciąż jest niezwykle ciekawa. W dorosłość wchodziła jako piękna kobieta, a w chwili śmierci wyglądem bardziej przypominała mężczyznę.

Nietypowa uroda. Kim była Mary Ann Webster Bevan?

Mary Ann Webster Bevan była pielęgniarką, pochodziła z prawniczej rodziny. Jako 29-latka wyszła za kwiaciarza i marzyła o założeniu rodziny. Była przeszczęśliwa kiedy zaszła w pierwszą ciążę. Mary urodziła czwórkę dzieci, ale już po trzydziestce jej wygląd zaczął się powoli zmieniać.

Zmienionej twarzy towarzyszyły bóle głowy, mięśni i stawów. Niestety, nikt nie był w stanie pomóc kobiecie, a na domiar złego jej mąż zmarł. Lata mijały, a Mary Ann nie przypominała już siebie. Zaczęły pojawiać się problemy finansowe, ale nikt nie chciał zatrudnić dziwnie wyglądającej samotnej matki. Dziś wiemy, że chorowała na akromegalię.

Czym jest akromegalia?

Akromegalia jest chorobą wywoływaną nadmiernym wydzielaniem hormonu wzrostu. Rozrost tkanek i przerost kości sprawia, że wygląd chorych ulega zmianie. Powiększa się żuchwa, nos staje się większy i grubszy, a czoło bardziej wydatne. Mary Ann nie była w stanie powstrzymać objawów choroby.

Zrozpaczona matka czwórki dzieci dowiedziała się, że jest organizowany konkurs na… najbrzydszą kobietę. Ze względu na pokaźną nagrodę wzięła w nim udział i wygrała. Później była zapraszana do mediów, dzięki czemu mogła wykarmić swoje pociechy. Niestety, sława miała swoje ciemne strony, Mary Ann często obrażano i proponowano jej pracę w cyrku. Zmarła w wieku 59 lat. Do dziś jest symbolem tego, na co matka może narazić się dla własnych dzieci.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

URODA
en.wikipedia.org

Mary Ann Webster Bevan cierpiała na akromegalię.

URODA
twitter.com/manal_alshmari

Na najstarszych zdjęciach kobieta wyglądała bardzo atrakcyjnie.

URODA
twitter.com/AhmedI_Elsayed

Z roku na rok wyglądała zupełnie inaczej.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Seniorzy masowo oddawani do szpitala na Boże Narodzenie. Ruszyła akcja „Wspólne święta”
  2. Janusz Dzięcioł długo nie cieszył się nagrodą z Big Brothera. Wydał je na trzy rzeczy
  3. Policjanci znaleźli w jego domu dziwnie wyglądającą lalkę. Kiedy ją powąchali, zamarli
  4. Royal Baby w drodze. „Książę i Księżna z ogromną przyjemnością ogłaszają…”
  5. Dostała kopertę od nieznajomego w pociągu. Było na niej napisane „Otwórz za 10 sekund”
  6. Robert Janowski przekazał dramatyczną wiadomość. Śmiertelny nowotwór zabija Kacperka, potrzebna pomoc
Poprzedni artykułNie żyje dziecięca gwiazda. Okoliczności śmierci 14-latka są podejrzane
Następny artykułPies został wychowany przez koty. Zachowuje się i rusza jak one [ZDJĘCIA]
Redaktor prowadząca w Lelum.pl Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Interesuje się polityką, kreowaniem wizerunku i show-biznesem. Fanka kina noir i kryminałów. W wolnych chwilach odwiedza warszawskie teatry.