Ponieważ nawet treningi o umiarkowanej intensywności oferują mnóstwo korzyści, chodzenie jest dobrym wyborem dla osób, które chcą zachować zdrowie. Zwykli spacerowicze lub ci, którzy w ogóle unikają monotonii codziennych spacerów, mogą przywrócić sprężystość kroku, dokonując kilku prostych zmian. Jak urozmaicić spacer? Wypróbuj nasze wskazówki!

Chodzenie jest ,,tanie”. Możesz to zrobić w dowolnym miejscu i czasie. Nie wymaga żadnego specjalnego sprzętu i ma wiele takich samych zalet kardio, jak bieganie lub inne bardziej intensywne treningi.

Zaproś kogoś na wspólny spacer

Jedno z badań wykazało, że starsi dorośli, którzy ćwiczyli z grupą, poprawili lub utrzymali zdrowie funkcjonalne i bardziej cieszyli się życiem. Zaproś więc na spacer partnera, koleżankę, czy kolegę i rób to w towarzystwie!

Spróbuj medytacji

Naukowcy odkryli, że zaufane źródło, że praktyki relaksacyjne ciało-umysł mogą regulować stany zapalne, pracę serca i metabolizm, a także obniżać ciśnienie krwi.

Każda forma ćwiczeń może zostać przekształcona w pewnego rodzaju medytację, czy to przez otoczenie, po którym się poruszasz, na przykład park lub szlak, czy też przez blokowanie świata zewnętrznego muzyką w słuchawkach.

Stopniowo zwiększaj tempo

Szybsze tempo marszu wiąże się z niższym ryzykiem chorób układu oddechowego. Mimo to najlepiej jest nie przechodzić w jeden dzień od spaceru do olimpijskiego marszu. Zamiast tego stopniowo zwiększaj tempo, aby zapobiec kontuzjom.

Zacznij od szybkiego marszu przez około 10 minut dziennie, 3-5 dni w tygodniu. Gdy będziesz to robić przez kilka tygodni, zwiększaj swój czas o 5–10 minut dziennie, aż osiągniesz 30 minut.

Zrezygnuj z windy

To sposób na dodanie większej ilości ruchu do codziennej rutyny. To także sposób na przyspieszenie chodzenia.

Redaktorka działu SEO w lelum.pl. Specjalistka ds. mody oraz beauty. Posiada szeroką wiedzę, teoretyczną i praktyczną wiedzę w dziedzinie pielęgnacji włosów, twarzy oraz ciała. Od lat pasjonuje się modą oraz pracuje w branży z nią związanej.