Urszula Dudziak: choroba nowotworowa dotknęła ją niespodziewanie. W jednym z wywiadów artystka wyznała: obcięłam sobie zdrową pierś. Wielbiciele gwiazdy jazzu byli pełni niepokoju i martwili się o jej zdrowie. Czy powinni mieć powody do zmartwień?

Niekwestionowana królowa jazzu w swojej biografii zatytułowanej Wyśpiewam wam wszystko wyznała, że zmagała się z ciężką chorobą. Chociaż udało jej się wygrać walkę z rakiem, to gwiazda zdecydowała się na zabieg mastektomii. Urszula Dudziak: choroba nowotworową nie złamała słynnej piosenkarki. Gwiazda opowiedziała szczerze o walce z rakiem w swojej biografii i dodała otuchy innym kobietom, które zmagają się z rakiem piersi. 

Na co chorowała Urszula Dudziak?

Urszula Dudziak kilka lat temu zachorowała na nowotrów piersi. Artystka sama podkreślała, że nie badała się regularnie z tego względu nowotwór rozwinął się na tyle, że stał się zagrożeniem dla jej życia:

– Lekarz od USG nakrzyczał na mnie. Powiedział, że nie rozumie, jak mogłam dopuścić do urośnięcia guza do takich rozmiarów. Zalecił natychmiastową biopsję. Za parę godzin wyniki. Rak złośliwy w lewej piersi. Następnego dnia profesor Murawa usunął mi guza wielkości 2 cm i węzły chłonne, tak zwane wartownicze – napisała w swojej biografii Urszula Dudziak. 

Urszula Dudziak: choroba jej nie pokonała

Chociaż lekarze zalecali Dudziak poddanie się chemioterapii, ona zdecydowała inaczej. Jej córka, specjalizująca się w medycynie naturalnej, odradziła mamie przyjmowanie chemioterapii. Chociaż niektórzy mogliby powiedzieć, że ta decyzja byłą bardzo ryzykowana, artystka wyzdrowiała. Gwiazda postanowiła, że usunie całą pierś, by zminimalizowac wszelkie zagrożenia zdrowotne. 

– Wszystko działo się szybko, podjęłam decyzję błyskawicznie, prowadzona przez instynkt i palącą potrzebę pozbycia się przeszkody i zagrożenia… Każdy rak jest inny. Kombinacja mojego raka, mojej decyzji i postawy okazała się słuszna, uratowała mnie, ale nie musi tak być w przypadku innej osoby – wyznała artystka w książce Wyśpiewam wam wszystko.

Mamy nadzieję, że Urszula Dudziak wszelkie problemy związane ze zdrowiem ma już daleko za sobą i teraz będzie mogła skupić się na jej największej pasji – muzyce. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

urszula dudziak: choroba
instagram.com @urszuladudziak.official

Urszula Dudziak: choroba zaatakowała ją w najmniej spodziewanym momencie. Na szczęście artystka wygrała walkę z rakiem. 

Urszula Dudziak: choroba
instagram.com @urszuladudziak.official

Urszula Dudziak to prawdziwy wulkan energii!

urszula dudziak: choroba
instagram.com @urszuladudziak.official

Gwiazda prowadzi swój kanał w serwisie YouTube.

urszula dudziak: choroba
instagram.com @urszuladudziak.official

Dudziak zawsze może liczyć na pomoc swojej córki, Kasi, którą możemy zobaczyć na zdjęciu. Ma również drugą córkę, Mikę. 

1
2
3
4
5
Poprzedni artykułMops. Uroczy i towarzyski pies, który podbił Internet
Następny artykułAnna Jantar zginęła z katastrofie lotniczej. Natalia Kukulska odwiedziła miejsce tragedii i uczciła mamę