Urząd w wielu miastach będzie funkcjonował zupełnie inaczej. Jak się okazuje, zmiany w placówkach wprowadzono właśnie dziś. Taka nagła decyzja zaskoczyła mieszkańców kilku polskich miast. Rozporządzenie ma być w mocy aż do odwołania. Lepiej koniecznie sprawdzić, których miejsc to dotyczy, inaczej zastaniemy tylko zamknięte drzwi.

Urząd Skarbowy w kilku polskich miastach postanowił wprowadzić zmiany w funkcjonowaniu swoich placówek. Z pewnością duża część Polaków nie będzie zadowolona z takiego rozwiązania.

Urząd Skarbowy: zmiany w funkcjonowaniu

Od dnia dzisiejszego, poniedziałku 12 października obowiązują nowe zasady funkcjonowania urzędów skarbowych w kilku polskich miastach. Jak podaje portal epiotrkow.pl wszystko z powodu odnotowywania coraz większej ilości zakażeń groźnym wirusem SARS-CoV-2 oraz ustanowieniem powiatu bełchatowskiego, wieluńskiego oraz miasta Piotrków Trybunalski „strefą czerwoną”. Urzędy w kilku polskich miastach nie będą prowadziły obsługi bezpośredniej klientów.

— W koniecznych sprawach indywidualnych m.in. w związku z toczącym się postępowaniem klienci będą przyjmowani wyłącznie po wcześniejszym (telefonicznym lub mailowym) umówieniu wizyty — informuje Agnieszka Pawlak, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Łodzi, jak cytuje jej słowa portal epiotrkow.pl.

  1. Od czwartku wracają godziny dla seniorów. Jest jednak zmiana, wielu przeoczyło najważniejszy fakt
  2. Osobisty dramat gwiazdy disco polo. Nielegalnie sprzedają jej zdjęcia bez ubrań w internecie za kilka złotych
  3. Pilne: nagła wiadomość w sprawie nauczania zdalnego. Miało być zupełnie inaczej

Gdzie będą obowiązywały zmiany w funkcjonowaniu urzędów?

Zmiany w funkcjonowaniu urzędów będą obowiązywały w Bełchatowie, w Piotrkowie Trybunalskim oraz w Wieluniu. Jak przekazał portal, obsługa klientów będzie realizowana tylko i wyłącznie drogą telefoniczną lub mailową, a dokumenty papierowe będą wrzucane do specjalnie przygotowanej urny.

Z pewnością takie reformy nie spodobają się wszystkim mieszkańcom wymienionych regionów. W komentarzach na stronie epiotrkow.pl ludzie już zdążyli wyrazić swoje niezadowolenie, pojawiły się pierwsze negatywne opinie. Internauci są naprawdę wściekli, a niektórzy i nieco oburzeni, ponieważ inne zawody narażają się na niebezpieczeństwo każdego dnia (np. pracownicy sklepów czy restauracji).

Co myślicie o takiej decyzji władz? Według was słuszna?

ZOBACZ ZDJĘCIE:

urząd
fot. pixabay.com/Aymanejed

Urzędy w kilku miastach nie będą prowadziły obsługi bezpośredniej klientów.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Wszyscy byli w błędzie. Eksperci nie mają wątpliwości i biją na alarm, chodzi o koronawirusa
  2. Rząd podjął decyzję ws. wyjazdów 1 listopada. Wielu nie będzie zadowolonych
  3. Nagle pojawił się komunikat z Ministerstwa Edukacji. Pilne wieści dla szkół w całej Polsce
  4. Cała Polska składa kondolencje. Nie żyje Kamil. „Będzie nam go bardzo brakować”
  5. Ksiądz z Nowego Targu: „W naszym kościele nie można się niczym zarazić”
  6. Marta odkryła przepis na pierogi ruskie sprzed 100 lat. Nigdy się nie rozpadają, robi się je w chwilę

Źródło: epiotrkow.pl

 

Poprzedni artykułCała Polska przekazuje dalej. Zaginęła Klaudia, młoda kobieta zniknęła razem z dzieckiem
Następny artykułMinisterstwo Zdrowia wydało wytyczne dotyczące pogrzebów osób zmarłych na koronawirusa. Procedury porażają
Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl