Urządzenie na klisze było marzeniem każdego, nie tylko najmłodszego dziecka. Pamiętacie kultowy stereoskop do slajdów View-Master? Ta wyjątkowa zabawka, która pojawiła się na amerykańskim rynku już pod koniec lat 30., cieszyła się ogromną popularnością aż do lat 90., przenosząc swoich użytkowników w wyjątkowy, zupełnie nowy świat!
 
Plastikowe urządzenie, które wydawało się zupełnie niepozorne, było marzeniem wszystkich dzieci. Stereoskop View-Master był naprawdę magiczny. Kartonowe krążki, na których znajdowało się 14 fotografii przestawiających między innymi najsłynniejsze bajki, po wsadzeniu do urządzenia nabierały trójwymiarowej głębi, przenosząc dzieci w wyjątkowy świat. Wiedzieliście, że niedawno na rynku pojawiła się współczesna wersja tego urządzenia?
 
urządzenie
Fot. wirtualnemuzeumretro, Instagram
Urządzenie View-Master było marzeniem każdego dziecka.
Poprzedni artykułPielęgniarka zdjęła maseczkę po całym dniu. Trafiła na ostry dyżur, ślady mogą pozostać do końca życia
Następny artykułKinga Rusin zostawiła telefon na stole. Nie wiedziała, że wszystko się nagrywa, wideo trafiło do sieci
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.