Urzędnik z zespołem Downa jest dumą gdańskiego Urzędu Miasta. To przełomowa decyzja, której efekty już zostały ocenione. Kierownicy przyznają, że odczuwali lęk i nie byli pewni skutków zatrudnienia pana Michała. Mieliśmy pewne obawy – wyjawia kierownik Referatu Ewidencji Działalności Gospodarczej na gdansk.pl.

To pierwszy taki urzędnik w Urzędzie Miasta w Gdańsku. Michał Milka pracuje z dokumentami i doskonale sobie radzi. Koledzy z pracy nie szczędzą mu komplementów, a on również słynie ze swojej uprzejmości. Początki nie były jednak najłatwiejsze.

Urzędnik z zespołem Downa

Michał Milka Pracuje na pół etatu w Wydziale Spraw Obywatelskich w Referacie Ewidencji Działalności Gospodarczej, gdzie zajmuje się archiwizacją dokumentów. Na początku do pracy przyprowadzała go asystentka, ale okazało się, że nie jest to konieczne.
 
-Przyznam szczerze, że mieliśmy pewne obawy, zanim Michał rozpoczął u nas pracę. To był trochę lęk przed nieznanym, ale proszę mi wierzyć, że te obawy minęły po pierwszym dniu. To, co na mnie wywarło największe wrażenie, to fakt, że Michał bardzo chciał tu pracować – mówi Izabela Baranowska, kierownik Referatu Ewidencji Działalności Gospodarczej UM w Gdańsku, czytamy na gdansk.pl.
 
Nowemu pracownikowi przełożeni musieli wyjaśnić, że… nie wszyscy są tak wylewni jak on i nie każdy chce być przez niego przytulany. Pan Michał stara się jednak być dobrym kolegą, dlatego kobiety, z którymi pracuje, ciągle słyszą od niego miłe słowa.
 

Gdzie mogą pracować osoby z zespołem Downa?

Osoby z zespołem Downa mogą pracować w urzędach, w szpitalach przy wydawaniu jedzenia, a także w handlu przy pakowaniu towaru czy układaniu go na półkach. Ofert dla chorych pojawia się coraz więcej. Pan Michał wcześniej pracował w Teatrze Szekspirowskim przy obsłudze widzów.

Ze względu na pracę mamy Michał Milka mieszkał w Hiszpanii i USA. Prowadził warsztaty teatralne w Nowym Jorku. Obecnie jest podopiecznym fundacji Ja Też, która zajmuje się wsparciem osób z niepełnosprawnością, przede wszystkim osób z zespołem Downa.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

urzędnik
fot. Jerzy Pinkas/gdansk.pl

Michał Mila pracuje w Urzędzie Miasta w Gdańsku.

urzędnik
fot. Jerzy Pinkas/gdansk.pl

36-latek jest chwalony przez współpracowników.

urzędnik
fot. Jerzy Pinkas/gdansk.pl

Po raz pierwszy w życiu dostał umowę o pracę.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Seniorzy masowo oddawani do szpitala na Boże Narodzenie. Ruszyła akcja „Wspólne święta”
  2. Janusz Dzięcioł długo nie cieszył się nagrodą z Big Brothera. Wydał je na trzy rzeczy
  3. Policjanci znaleźli w jego domu dziwnie wyglądającą lalkę. Kiedy ją powąchali, zamarli
  4. Royal Baby w drodze. „Książę i Księżna z ogromną przyjemnością ogłaszają…”
  5. Dostała kopertę od nieznajomego w pociągu. Było na niej napisane „Otwórz za 10 sekund”
  6. Robert Janowski przekazał dramatyczną wiadomość. Śmiertelny nowotwór zabija Kacperka, potrzebna pomoc

Źródło: gdansk.pl

Poprzedni artykułWnuczka odwiedziła umierającego dziadka w domu opieki. Doświadczyła czegoś niezwykłego
Następny artykułDziecko zostało nagrane przez matkę. Wrzuciła je do sieci. Internauci: „To jest chore i obrzydliwe”
Redaktor prowadząca w Lelum.pl Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Interesuje się polityką, kreowaniem wizerunku i show-biznesem. Fanka kina noir i kryminałów. W wolnych chwilach odwiedza warszawskie teatry.