Urzędy od wtorku będą musiały dostosować się do nowego rozporządzenia, które już wkrótce wejdzie w życie. Jak przekazuje wydarzenia.interia.pl, dziś, w sobotę 31 października miało miejsce spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego, a także ministra Pawła Szefernakera z przedstawicielami Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego ws. formy funkcjonowania administracji samorządowej. Wspomniane jednostki podjęły decyzję dotyczące istotnych kwestii, które wejdą w życie już we wtorek. 

– W wyniku rzeczowej, konstruktywnej dyskusji, ustalono, że rozporządzenie dotyczące administracji samorządowej wejdzie w życie od wtorku, po ogłoszeniu w poniedziałek 2 listopada – poinformowali we wspólnym oświadczeniu współprzewodniczący komisji Paweł Szefernaker i prezydent Sopotu Jacek Karnowski, jak podaje wydarzenia.interia.pl. 

Urzędy – ważne zmiany już od wtorku 

Urzędy będą musiały dostosować się do ważnych zmian, które wejdą w życie już we wtorek 3 listopada, zaraz po ich oficjalnym ogłoszeniu. 

Rozporządzenie zasadniczo wprowadzi pracę zdalną w urzędach i jednostkach organizacyjnych, jednak upoważni kierowników urzędów i jednostek do ustalenia szczególnych rozwiązań organizacyjnych w sprawach pomocy obywatelom, ich bieżącej, egzystencjalnej obsługi w zakresie podstawowych usług publicznych oraz innych ważnych spraw – podkreślał współprzewodniczący komisji Paweł Szefernaker i prezydent Sopotu Jacek Karnowski, cytuje wydarzenia.interia.pl. 

W wygłoszonym komunikacie można dodatkowo przeczytać, że podczas dyskusji obie strony wzięły pod uwagę konieczność utrzymania aktywności gospodarczej oraz inwestycyjnej. 

Dalsza część komunikatu zaznacza, że obie strony uzgodniły wspólne wystąpienie do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej o uwzględnienie w ostatniej nowelizacji ustawy covidowej kwestii zawieszenia/odroczenia biegu spraw administracyjnych oraz uelastycznienia innych terminów i procedur, których ustawy wyznaczają w sposób sztywny, a których pełne dotrzymanie nie będzie możliwe w trybie pracy zdalnej.

  1. Rząd zamknął cmentarze. Jest jednak wyjątek, zakaz nie działa w jednej sytuacji
  2. Córka Marty Kaczyńskiej przekazała radosną nowinę. Nie mogła już ukrywać, ekscytacji nie ma granic
  3. Nie żyje aktor, którego widzieliśmy w największych hitach TVP. Media przemilczały tragedię

Obostrzenia w Polsce

To już kolejne z wprowadzanych obostrzeń na przestrzeni kilku dni. Przypomnijmy, że w dniu wczorajszym tj. 30 października 2020 roku premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że od 31 października do 2 listopada cmentarze pozostaną zamknięte. Wszystko przez drastyczny wzrost zakażeń koronawirusem w naszym kraju w przeciągu ostatnich kilku dni.

Ta decyzja nie spodobała się wielu ludziom, szczególnie tym, którzy na co dzień zajmują się handlem zniczami i kwiatami. Jednak nie uszło to uwadze rządu. Prezes Rady Ministrów za pośrednictwem Twittera ogłosił, że handlowcy otrzymają stosowne wsparcie, jednak nieznane są jeszcze ich szczegóły:

– W związku z decyzją dot. zamknięcia cmentarzy na najbliższe 3 dni zostanie przygotowane wsparcie dla handlowców, którzy wykażą straty z tego powodu. Szczegóły będą zaprezentowane w przyszłym tygodniu – napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.

Pandemia koronawirusa w dalszym ciągu jest w rozwoju. W dniu dzisiejszym odnotowano kolejny rekord zachorowań. Mowa tu o 21 897 przypadkach. To o ponad 200 więcej niż w przeciągu ostatniej doby.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Bank wyszedł z inicjatywą, z której skorzystają tysiące Polaków. „Odpowiedzialność za Polskę i Polaków jest wpisana w naszą misję i strategię”
  2. Są ofiary śmiertelne. Nikt się nie spodziewał porażającego scenariusza. Zagraniczne wiadomości
  3. Wstrząsające wyznanie uwielbianej gwiazdy TVN. „Jestem dzieckiem ofiary gwałtu”
  4. Stanie się już jutro, wszystko potwierdzono. Nikt się nie spodziewał, że niedziela będzie kluczowa
  5. Uwaga, właśnie przekazano pilny komunikat. Rozdzwonią się telefony tysięcy Polaków
  6. Uwielbiana dziennikarka Polsatu wygrała z rakiem. Teraz usłyszała fatalną diagnozę, ma COVID-19
  7. Przez wielu uważany jest za chwast. Tymczasem niesamowicie podkręca smak niedzielnego rosołu

Źródło: wydarzenia.interia.pl

Poprzedni artykułSekrety urody Francuzek – jak o nią dbają?
Następny artykułAnna Maria Wesołowska przeprasza. Popełniła błąd, dopiero teraz zrozumiała
Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka krajoznawstwa i turystyki kulturowej na KUL. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: borynadrianna9@gmail.com.