Ostatnio media obiegły informacje o zaginięciu znanej blogerki i podróżniczki, która zniknęła podczas podróży ze swoim chłopakiem. Wczoraj w parku narodowym Grand Teton znaleziono ciało. FBI wyjaśnia, czy to poszukiwana blogerka.

Gabby Petito wędrowała samochodem ze swoim chłopakiem, Brianem Laundrie, zwiedzając parki narodowe na trasie ze wschodniego wybrzeża USA na zachód.

Dziewczyna codziennie publikowała zdjęcia z wyjazdu w swoich mediach społecznościowych. Ostatnie wrzuciła 25 sierpnia – także w tym okresie ostatni raz rozmawiała z rodziną.

Co stało się z Gabby Petito? W parku narodowym znaleziono ciało

Brian Laundrie do domu na Florydzie wrócił sam, bez swojej dziewczyny, jej samochodem – 1 września. Nie potrafił wyjaśnić, co stało się z Gabby. Wynajął prawnika, odmówił kontaktów z policją, a po kilku dniach zniknął bez śladu.

Zaginięcie blogerki Gabby Petito jej rodzina zgłosiła 11 września. Wkrótce też media zelektryzowało policyjne nagranie z kontroli drogowej z 12 sierpnia w Utah. Gabby na filmie jest bardzo nerwowa i płacze.

Wcześniej świadkowie mówili, że widzieli parę kłócącą się bardzo intensywnie. Blogerka wytłumaczyła funkcjonariuszom, że jej zachowanie wywołane jest przez stany lękowe, na które cierpi, i ciągłe kłótnie z partnerem.

Po zgłoszeniu jej zaginięcia władze rozpoczęły poszukiwania, skupione na parku narodowym Grand Teton, bo to stamtąd dziewczyna ostatnio kontaktowała się z bliskimi.

Wczoraj FBI poinformowało o odkryciu ciała. Zwłoki mają odpowiadać rysopisowi zaginionej podróżniczki. Pełna identyfikacja kryminalistyczna nie została jeszcze zakończona, więc na oficjalną odpowiedź przyjdzie jeszcze trochę poczekać.

Nie wiadomo też, co dokładnie było przyczyną śmierci znalezionej kobiety. Na te pytania odpowie sekcja.

Oświadczenie FBI o odkryciu ciała:

Post o poszukiwaniu Briana Laundrie:

Źródło: polsatnews.pl, abc7.com

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Kilka wskazówek, aby wyglądać doskonale na zdjęciach z wakacji
  2. Opalenizna jak u gwiazd? Znamy na to rewelacyjny sposób
  3. Biedronka ogłosiła nietypową akcję. Klienci mogą zyskać pieniądze na zakupy