Usuwanie akryli w domu nie jest trudne, o ile uzbroisz się w kilka narzędzi i technik, aby upewnić się, że naturalne paznokcie pod spodem pozostaną mocne i sprężyste. Jednym z najczęściej popełnianych błędów podczas usuwania akrylu w domu jest brak cierpliwości i zrywanie utwardzonego produktu. Może to spowodować uszkodzenie naturalnej płytki. Jak usunąć akryle w domu bez rujnowania paznokci?

Jeśli nie możesz wybrać się do salonu, wykonaj nasze proste porady, aby łatwo i bez uszkodzeń usunąć akrylowe paznokcie.

Pierwszym krokiem jest usunięcie większości długości.

Uważaj, aby nie przyciąć prawdziwego paznokcia. Najlepszym sposobem na wykonanie tej czynności jest specjalny obcinacz, ale jeśli go nie masz, możesz użyć klasycznych cążek w dużym rozmiarze, które zazwyczaj zapewniają większą siłę. Zacznij przycinać z jednej strony i idź w kierunku drugiej. Nigdy nie tnij prosto.

Następnie, chwyć dwa pilniki do paznokci, szorstki na koniec z akrylu i jeden z większym ziarnem, gdy zbliżasz się do naturalnego paznokcia. Delikatnie piłuj, aż blask paznokcia zniknie. To może wymagać trochę cierpliwości.

Uważaj na zbyt duży nacisk. Nadmierne piłowanie paznokcia może rozrzedzić go i osłabić.

Następnym krokiem jest aceton.

Można to zrobić na dwa sposoby. Pierwsza polega na podgrzaniu butelki acetonu pod kranem, wlaniu jej zawartości do miski i moczeniu w niej palców przez 30 minut. Można również użyć metody foliowej, co jest typowe dla salonów. Namocz wacik w acetonie i umieść go na paznokciu, a następnie weź kawałek folii aluminiowej i owiń go wokół palca.

Olejek do paznokci i skórek z witaminą E

Sprawdź swoje paznokcie po 30 minutach. Jeśli rozpuściła się wystarczająca ilość akrylu, możesz delikatnie usunąć nadmiar za pomocą pilnika do paznokci o drobniejszym ziarnie. Jeśli nadal istnieje na nich produkt, mocz je jeszcze przez pięć minut. Porada profesjonalisty: miej w pobliżu butelkę olejku z witaminą E, ponieważ aceton bardzo wysusza skórki.

Redaktorka działu SEO w lelum.pl. Specjalistka ds. mody oraz beauty. Posiada szeroką wiedzę, teoretyczną i praktyczną wiedzę w dziedzinie pielęgnacji włosów, twarzy oraz ciała. Od lat pasjonuje się modą oraz pracuje w branży z nią związanej.