Dzięki przyjemnemu zapachowi i właściwościom przeciwutleniającym woda różana zyskała ostatnio popularność. Badania wykazały, że ekstrakty w niej mają właściwości przeciwzapalne i regenerujące włosy. Ale to nie jedyne jej zalety. Jak używać wody różanej, aby zapobiegać łupieżowi i nawilżać włosy?

Zmniejsza przetłuszczanie się, zapobiega łupieżowi i wygładza puszenie się włosów. Działa ściągająco i przeciwutleniająco na skórę głowy.

Kto powinien używać wody różanej?

Osoby z prawie każdym typem włosów. Mogą korzystać z niej nawet osoby z kręconymi lub suchymi pasmami. Nie jest jednak zalecana dla osób uczulonych na róże lub inne kwiaty, ponieważ może spowodować wtedy podrażnienia.

Jak często jej używać?

Wodę różaną można nakładać na włosy i skórę głowy 2-3 razy w tygodniu w postaci mgiełki lub płukania.

Korzyści z wody różanej na włosy

Miejscowe stosowanie wody różanej może przynieść wiele korzyści dla włosów i skóry głowy. Łagodna, ściągająca woda różana może zapobiegać nadmiernemu wydzielaniu sebum. Tłuste środowisko skóry głowy może (wbrew intuicji) prowadzić do łupieżu i innych problemów z włosami.

Ponadto, woda różana zawiera witaminy A, B3, C i E i wykazano, że zapobiega ona stanom zapalnym. Może ona pomóc w stanach, takich jak egzema i łuszczyca skóry głowy.

Jak używać wody różanej do włosów

Wodę różaną można nakładać bezpośrednio na włosy i skórę głowy. Zalecamy stosowanie jej zarówno na włosy, jak i skórę głowy. I chociaż dostępnych jest wiele produktów z wodą różaną, które można stosować do skóry i włosów, możesz również łatwo przygotować własną wodę różaną w domu, mocząc organiczne płatki róż w przegotowanej, destylowanej wodzie, aby uchwycić ich olej i esencje.

Ważne jest, aby pamiętać, że nie zaleca się używania wody różanej częściej, niż dwa do trzech razy w tygodniu, ponieważ nadmierne używanie może spowodować zaburzenie równowagi pH skóry głowy.

Zaleca się także opłukiwanie włosów wodą różaną po użyciu szamponu (lub po szamponie i odżywce). Można zostawić ją na włosach lub wypłukać po kilku godzinach.

Redaktorka działu SEO w lelum.pl. Specjalistka ds. mody oraz beauty. Posiada szeroką wiedzę, teoretyczną i praktyczną wiedzę w dziedzinie pielęgnacji włosów, twarzy oraz ciała. Od lat pasjonuje się modą oraz pracuje w branży z nią związanej.