Violeta Villas: sekrety polskiej diwy muzyki estradowej i operetki są zaskakujące! A tajemnic dotyczących m.in. swojego wyglądu polska artystka miała naprawdę wiele. Co Violetta Villas ukrywała przed całym światem?

Postać Violetty Villas to kopalnia ciekawostek. Wizerunek piosenkarki był bardzo oryginalny i nie do podrobienia przez jakąkolwiek inną gwiazdę. Trudno było wyobrazić sobie ją w stroju innym niż spektakularna balowa suknia i wieczorowe rękawiczki. Gwiazda miała też słabość do kapeluszy, mocnego makijażu, a jej znakiem rozpoznawczym była charakterystyczna fryzura — burza blond loków. Czy tak bujna fryzura mogła być naturalna? Czy znacie wszystkie urodowe sekrety Violetty Villas?

Violetta Villas: sekrety gwiazdy. Jej włosy to wielka zagadka

Violetta Villas mawiała, że jej fryzura jest naturalna. Jak możemy się domyślać, nie było to prawdą, choć trzeba przyznać, że burza blond loków zawsze wyglądała bardzo podobnie. Gwiazda miała posiadać kolekcję peruk. Z drugiej strony sama artystka rzeczywiście była posiadaczką gęstych loków, niemniej jednak jej fryzura była często podrasowana za pomocą różnych fryzjerskich trików — doczepów, tresek i pewnie wielu innych sposobów, których nigdy do końca nie poznamy. Mówi się, że jedna z peruk była zrobiona z jej własnych włosów, które mocno ucierpiały podczas skomplikowanych zabiegów urodowych. 

 – Przeszło 3 godziny zajmuje mi samo suszenie włosów, a przecież muszę je jeszcze nakręcić – opowiadała w wywiadzie dla jednej z gazet – potem ułożyć, natapirować. A proszę sobie wyobrazić, ile ja się potem namęczę, żeby to wszystko rozczesać. Przygotowanie fryzury kosztuje mnie więcej niż śpiew — czytamy w jej biografii Villas. Nic przecież nie mam do ukrycia. 

Prawdziwe czy nie, włosy Violetty Villas były nieodłącznym elementem jej wizerunku, wokół którego nie bez przyczyny narosło wiele legend. 

Violetta Villas: polska prekursorka powiększania piersi 

Nie wszystkie sekrety Violetty Villas dotyczyły jej włosów. Po latach dowiedzieliśmy się, że diwa podczas swojego pobytu w USA zrobiła sobie operację powiększenia piersi! Weźmy pod uwagę, że były to lata 60., kiedy w Polsce podobne zabiegi uchodziły za absolutną egzotykę! Sekret artystki po latach wyjawił Super Expressowi reżyser Jerzy Gruza. 

– Pamiętam ją z Sopotu w 1961 roku. A potem, gdy wróciła z Las Vegas. Wróciła… kompletnie odmieniona. Była prawdziwą diwą! Zrobili jej tam piersi. Wspaniałe! Jako gwiazda rewii musiała. Tam tak trzeba było — powiedział. 

Zobacz zdjęcia Violetty Villas:

violetta villas sekrety
Instagram.com @violettavillasofficial_

Violetta Villas to jedna z najbarwniejszych polskich gwiazd estrady ubiegłego wieku.  

1
2
3
4
5
Poprzedni artykułAleksandra Kwaśniewska miała bajeczny ślub. Jej mąż to znany artysta
Następny artykułIle zarabia Marcelina Zawadzka? Gwiazda TVP ma olbrzymie stawki