Violetta Villas bez wątpienia jest jedną z największych polskich gwiazd, które odniosły sukces także za granicą. Ekscentryczna artystka mieszkając w Stanach Zjednoczonych miała dość ciekawe zwyczaje, takie jak na przykład… klęczenie na gwoździach. Poznaj inne kontrowersyjne zwyczaje divy!

Estradowa artystka uchodzi za jedną z najbardziej oryginalnych i barwnych postaci naszej rodzimej kultury. Przez lata uznawana była za legendę polskiej piosenki i prawdziwą seksbombę. Za drzwiami garderoby jednak działy się często, delikatnie mówiąc, dziwaczne rzeczy. Jakie zwyczaje miała Violetta Villas? Niektóre z was z pewnością was zaskoczą!

Violetta Villas w Stanach Zjednoczonych

W Polsce jej nie rozumiano i wyśmiewano jej dramatyczne stroje, długie włosy i sztuczne rzęsy. Ona zaś chciała po prostu występować. Doceniono ją w USA, gdzie zrobiła prawdziwą karierę. Na swoim koncie ma występy z takimi legendami jak Eartha Kitt, Frank Sinatra czy Barbra Streisand! 

Violetta Villas słynęła z ekstrawagancji, a jej występy zawsze były starannie przygotowanymi spektaklami. Gdy otrzymała własną rewię w Las Vegas, na scenę wjeżdżała żółtym jaguarem lub na białym koniu. Jednak występy pełne przepychu kontrastowały z tym, jak bardzo Violetta Villas czuła się samotna. Jak wyglądały jej przygotowania do występu? Niektóre z nich są dość kontrowersyjne. 

Violetta Villas: klęczenie na gwoździach i różaniec

Artystka czuła się w USA bardzo samotna. Po polsku mówiła tylko do swoich pudli. Po występach wracała do apartamentu i nie chciała się z nikim widywać – sława i przepych ją przytłoczyły. Kiedy poznała polonijnego księdza, jej życie się odmieniło. 

Wiara pozwoliła jej poczuć się mniej samotną i zaczęła przenikać także do jej występów. Pojawiały się w nich motywy krzyża, a po koncertach gwiazda chowała się w garderobie, by leżeć krzyżem na ziemi, odmawiać różaniec i… klęczeć na gwoździach. Czy była to rekompensata za krzykliwe stroje i głębokie dekolty na scenie – nie wiadomo.

Nie było to jedyne dziwactwo artystki, która zasłynęła z wyjątkowo barwnego wizerunku, do tej pory robiącego piorunujące wrażenie. Sama pisała sobie piosenki, projektowała stroje, robiła makijaż. Najbardziej na świecie kochała zwierzęta, to z nimi spędziła ostatnie lata życie. Odeszła w swojej willi w 2011 roku.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

violetta villas
commons.wikimedia.org

Violetta Villas jest bez wątpienia jedną z najciekawszych polskich artystek.

1
2
3
4
5
Poprzedni artykułPiotr Stramowski z zakrwawioną i poobijaną twarzą. Co mu się stało?
Następny artykułKobieta zauważyła, że do jednej z kur przytula się wąż. Prawda okazała się zdumiewająca
Redaktor prowadzący w Lelum.pl. Wielbicielka wszystkiego, co nietypowe, ale kocha też popkulturę. Eksperymentalna muzyka, dziwny makijaż i słodkie pieski to rzeczy, które na co dzień zaprzątają jej myśli. Uwielbia spotykać inspirujących ludzi i uczyć się nowych rzeczy, niekoniecznie przydatnych w codziennym życiu.