Virginia Leith zmarła po krótkiej chorobie. Aktorka, znana ze swojej roli w legendarnym filmie Stanleya Kubricka odeszła. Kobieta była znana w Hollywood i ten świat będzie z pewnością pamiętał. Jej kariera filmowa trwała trzydzieści lat, podczas których zapisała się w pamięci wielu reżyserów. 

Odejście hollywoodzkiej aktorki zostało zauważone przed media na całym świecie. Chociaż kobieta nie związała się na stałe z wielkim ekranem, grywała w wielu serialach. Związała się ze znanym kanadyjskim komikiem w 1960 roku, ich związek nie przetrwał jednak dziesięciu lat. Virginia Leith odeszła 4 listopada, mając lat 94.

W czym grała Virginia Leith?

Virginia Leith grała między innymi w pierwszym filmie Stanleya Kubricka Strach i pożądanie, który powstał 1953 roku. Reżysera poznała, kiedy mężczyzna robił jej zdjęcia na okładkę magazynu Look. Niestety film ten nie został przyjęty najlepiej i ostatecznie wiele jego kopii zostało zniszczonych. Gdy jedna z ocalałych została puszczona w 1994 roku, Kubrick prosił o zignorowanie pokazu.

virginia leith
Joseph Green on wikipedia.org

Kobieta zmarła na początku miesiąca.

Aktorka pojawiła się w kilku innych filmach, z których jest do dzisiaj kojarzona, czyli Krwawa sobota z Victorem Maturem, Pocałunek przed śmiercią z Robertem Wagnerem i Jonanne Woodward, Ku nieznanemu z Williamem Holdenem oraz filmie science fiction Mózg, który nie może umrzeć. Ten ostatni szczególnie został zapamiętany do dziś, a Virginia Leith zagrała w nim głowę narzeczonej bohatera.

Kim była Virginia Leith?

Virginia Leith była amerykańską aktorką. Przez kilka lat aktorka pozostawała związana z Hollywood, w 1956 roku spotykała się nawet przelotnie z Marlonem Brando, jednak w już cztery lata później zrezygnowała z tego życia. Kiedy wyszła za mąż za znanego kanadyjskiego komika Dona Harrona przestała grać w filmach, miewała jednak role w serialach. Para rozwiodła się po ośmiu latach.

Aktorka odeszła 4 listopada, w wieku 94 lat. Kobieta krótko chorowała, jednak to i tak było dla niej za dużo. Odeszła w swoim domu, w Palm Springs.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Playboy, CKM i Cosmopolitan znikają z rynku. Wielkie zwolnienia, 70% ludzi traci pracę
  2. Brat Beaty Tyszkiewicz to jej oczko w głowie. Krzysztof Tyszkiewicz ma niezwykłe zajęcie
  3. Uwielbiany aktor „M jak Miłość” zmarł na raka trzustki 12 lat temu. O zmaganiach z chorobą opowiedział tuż przed śmiercią
  4. Omenaa Mensah wyszła za mąż. Niecodzienna ceremonia odbyła się w RPA
  5. Zrobili Kożuchowskiej i Foremniak zdjęcia od dołu. Uznano, że starsza koleżanka zdeklasowała urodą
  6. 20 minut roboty i rodzina upojona błogością. Najlepszy na świecie przepis na naleśniki z tajemniczym trikiem

źródła: wikipedia.org, onet.pl

Poprzedni artykułBadanie USG, które zmieniło jej życie po śmierci męża. Pół roku później lekarze odkryli koleją rzecz
Następny artykułZnaki zodiaku, które uznane są za najbrzydsze. Nikt nie chce być na liście
Redaktorka działu lifestyle w lelum.pl Studentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim na specjalizacji medialnej. Interesuje się literaturą romantyzmu. Pisanie zawsze było jej pasją, którą rozwijała już od dzieciństwa. Dziennikarstwo jest karierą bliską jej sercu, chociaż nie wybrała tego kierunku studiów, by pracować nie tylko nad swoim warsztatem pisarskim, ale i pogłębiać miłość do Juliusza Słowackiego