Syn Michała Wiśniewskiego i Mandaryny, Xavier jakiś czas temu zabrał głos w ważnej sprawie dotyczącej odcięcia dofinansowania rządowego dla Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży. Zdecydował się wtedy na wstrząsające wyznanie.

Chłopak zdradził, że miał w swoim życiu okres, kiedy w jego głowie pojawiały się myśli samobójcze. Jak jest teraz?

Syn Michała Wiśniewskiego o myślach samobójczych

W rozmowie z serwisem Jastrząb Post Xavier wyjawił, że myśli samobójcze trapiły go w gimnazjum, gdy kilka razy spotkał się z odrzuceniem przez rówieśników. Zaznaczył jednak, że dziś jest z nim już dużo lepiej:

– Mam różne myśli i zmagam się z nimi na co dzień, to jest, myślę, naturalne. Dużo ludzi się do tego nie przyzna. Ja nie mam problemu z tym, żeby to powiedzieć. To nie jest tak, że jest dramatycznie. Jest momentami źle, ale ja się cieszę z mojego życia w tym momencie – mówił.

Gdy został zapytany o to, jak poradził sobie z takimi myślami, jeszcze raz podkreślił to, o czym mówił, przy okazji Telefonu Zaufania. Kluczem okazał się dialog. Bardzo pomogli mu rodzice, z którymi o tym rozmawiał. Zaznaczył, że na początku otworzenie się z emocjami jest trudne, ale z biegiem czasu dialog staje się naturalny i naprawdę pomaga.

Co ciekawe, stwierdził, że nie bardzo mógł liczyć na wsparcie psychologa szkolnego. Udał się do niego nawet dwukrotnie, ale nie był zadowolony z tego, jak został potraktowany. Twierdzi, opierając swoje zdanie także na opiniach rówieśników, że osoby pełniące tak ważne funkcje w placówkach edukacyjnych niestety dosyć rzadko stają na wysokości zadania.

Na tej podstawie jeszcze raz podkreślił, jak ważne jest to, by młodzież posiadała łatwy dostęp do kompetentnego psychologa, czy to w szkole, czy za pośrednictwem darmowej linii telefonicznej.

Zobacz post:

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Zenek Martyniuk rozwodzi się z Danusią? Właśnie powiedział całą prawdę o małżeństwie
  2. Zagrała Kingę w serialu „Ranczo”. Smutne, co stało się z Agnieszką Pawełkiewicz
  3. Kim są dzieci Maryli Rodowicz? Nie do wiary, czym się zajmują

Źródło: jastrzabpost.pl

Geodeta z wykształcenia, z pasji dziennikarz. Interesuję się piłką nożną, muzyką i wszystkim, co jest w stanie mnie rozbawić. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@lelum.pl