Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego zapowiedział, że w najbliższą niedzielę, 26 września odbędzie się liczenie wiernych w kościołach katolickich w całej Polsce. W tym roku odbędzie się to nieco wcześniej, gdyż zazwyczaj taka niedziela miała miejsce w październiku.

Coroczne liczenie wiernych odbędzie się już w tę niedzielę. Masz zamiar wybrać się na nabożeństwo?

Liczenie wiernych w kościele katolickim już w najbliższą niedzielę

Dla Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego to jedno z najważniejszych, o ile nie najważniejsze wydarzenie w całym roku. Dzięki liczeniu wiernych możemy dowiedzieć się ilu z nich uczęszcza do kościołów, w których godzinach najchętniej, czy dominują w nich kobiety lub mężczyźni.

Odpowiedź na te wszystkie pytania dostaniemy niedługo po 26 września. Proboszczowie poszczególnych parafii mają dostarczyć formularze do Wydziału Duszpasterskiego, które następnie zostaną wysłane do Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

  1. Kilka wskazówek, aby wyglądać doskonale na zdjęciach z wakacji
  2. Opalenizna jak u gwiazd? Znamy na to rewelacyjny sposób
  3. Nie żyje ikona kina Melvin Van Peebles

Źródło: spottedlublin.pl

 

Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl