Krzysztof Krawczyk zostanie upamiętniony w wyjątkowy sposób. Specjalnie dla niego powstanie ławeczka w jednym z polskich miast. W planach są również inne tego typu projekty, odnoszące się do polskich gwiazd.

Krzysztof Krawczyk dzięki swojej twórczości na zawsze pozostanie w pamięci milionów Polaków. Jednak artysta odcisnął swój ślad w świadomości swoich rodaków również w inny sposób. Doskonałym przykładem mogą być wspomnienia osób, które mogły poznać go osobiście.

Możemy je poznać w różnych artykułach, czy też reportażach i właśnie jedno z takich wspomnień zainspirowało radnego Przemysława Nycza z Ustki, aby postawić muzykowi specjalną ławeczkę.

Krzysztof Krawczyk upamiętniony w Ustce

Chodzi dokładniej o reportaż pod tytułem „Kucharka gwiazd”. Krzysztof Krawczyk jeszcze w latach 70. był częstym gościem Domu Pracy Twórczej ZAIKS w Ustce i to właśnie wieloletnia szefowa kuchni opowiedziała o swoim spotkaniu z artystą.

Pomysł postawienia „ławeczki Krzysztofa Krawczyka” został już poddany pod głosowanie radnych miasta, którzy go zaakceptowali. Jak na razie nie wiadomo jeszcze, gdzie dokładnie stanie ławeczka z podobizną Krzysztofa Krawczyka, jednak według planów miałaby się ona pojawić już w przyszłym roku.

 – Odsłuchałem reportaż pt. Kucharka gwiazd, następnie na Facebooku ujrzałem wspomnienie Natalii Kukulskiej ze zdjęciami m.in. Anny Jantar i Krzysztofa Krawczyka. Pomyślałem, żeby wrócić do pomysłu sprzed dziesięciu lat, kiedy postawiliśmy ławeczkę pani Irenie Kwiatkowskie, która również przyjeżdżała do Ustki i była bardzo częstym gościem – stwierdził Przemysław Nycz.

Co więcej, powstał też plan, aby podobną ławeczką upamiętnić też inną osobę. Chodzi dokładniej o Annę Jantar, która również często wypoczywała w Ustce.

Tego typu przedsięwzięcia stanowią nie tylko nowy sposób promocji nadmorskiego kurortu, ale we wspaniały sposób upamiętniają polskich artystów. Dla wielu osób możliwość posiedzenia na ławeczce, z podobizną Krzysztofa Krawczyka i zrobienie sobie z nim zdjęcia, może okazać się niezwykłym oraz wzruszającym przeżyciem.

Artykuły polecane przed redakcję Lelum: 

Źródło: prk24.pl

Poprzedni artykułKiedy skończy się lockdown? Premier o terminie osiągnięcia odporności zbiorowej
Następny artykułŻona Krzysztofa Piątka przekazała wiadomość o śmierci dziewczynki. „Nie potrafię się z tym pogodzić”