W pustyni i w puszczy to jedna z ulubionych powieści Henryka Sienkiewicza. 16 października minęło równe 47 lat od premiery pierwszej części ekranizacji kultowego dzieła. Aż ciężko uwierzyć, że to już tyle lat! Pamiętacie jeszcze starszą wersję projekcji? Jeśli tak, to jak wspominacie przygody Stasia i Nel?

Odkąd światło dzienne ujrzała pierwsza wersja filmu W pustyni i w puszczy przygody Stasia i Nel nabrały całkowicie innego znaczenia. Fani mogli spojrzeć z innej perspektywy na wizję Henryka Sienkiewicza, którą przedstawił w swojej powieści. Powiedzielibyście, że od premiery pierwszego filmu minęło już 47 lat?

Film W pustyni i w puszczy obchodzi 47. rocznicę premiery

16 października 2020 roku minęło równe 47 lat od pierwszej emisji filmu W pustyni i w puszczy. Warto zatem przypomnieć kilka rzeczy z tamtejszej produkcji. Reżyserem oraz scenarzystą kultowego filmu był Władysław Ślesicki. Popularny film przygodowy oparty na powieści Henryka Sienkiewicza doczekał się wspaniałej obsady. W rolę Stasia Tarkowskiego wcielił się Tomasz Mędrzak, natomiast Nel Rawlison miała przyjemność zagrać Monika Rosca.

Niezapomniane wrażenia aktorki

W wywiadzie dla tygodnika Na żywo aktorka wspomniała kilka ciekawostek z tamtejszej produkcji:

– Kwalifikacje trwały około sześciu miesięcy. Często jeździłyśmy z mamą do stolicy, mieszkałyśmy w hotelu, to była dla mnie niezapomniana przygoda. Początkowo zakładano, że Nel będzie nieco starsza, ale w końcu wybrano właśnie mnie – wspomina Monica Rosca.

Okazuje się, że na planie aktorka miała przyjemność doświadczyć niecodziennych wrażeń:

– Dzięki doświadczeniom z planu nieźle się zahartowałam. Kiedy ma się dziewięć lat i trzeba jeździć na koniu, słoniu czy wielbłądzie, długi czas siedzieć na drzewie, znosić upał lub polewanie lodowatą wodą, to ma się już odporność na całe życie – dodaje aktorka.

Jak wspominacie ten kultowy film?

Poprzedni artykułCzy w najbliższym czasie zamierzasz ograniczyć podróże komunikacją miejską?
Następny artykułZmiana obostrzeń w ostatniej chwili, rząd jednak zmienił zdanie. Opublikowano nowe regulacje
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl