14 października Sejm przyjął rządowy projekt ustawy pozwalającej na zbudowanie zapory na granicy z Białorusią. Projekt został zaakceptowany głosami posłów PiS, Koalicji Polskiej, Konfederacji, Porozumienia oraz Kukiz’15. 

Na dzisiejszych obradach Sejmu przyjęto projekt ustawy, przez którą na granicy polsko-białoruskiej będzie można zbudować zaporę. Przeciwko projektowi głosowali posłowie Koalicji Obywatelskiej, Lewicy, Polski 2050 oraz poseł mniejszości niemieckiej.

Sejm przegłosował ustawę pozwalającej na budowę zapory na granicy

Procedowanie projektu ustawy odbyło się w ekspresowym tempie. Jeszcze wczoraj 13 października znajdował się w komisjach sejmowych (administracji i spraw wewnętrznych oraz obrony narodowej).

Po debacie na sali plenarnej Koalicja Obywatelska wysunęła wniosek o odrzucenie projektu, podkreślając jego zawrotny koszt 1,6 miliarda złotych. Drugi wniosek o odrzucenie wniosła Lewica.

W uzasadnieniu projektu ustawy znajdują się szczegółowe informacje o planowanej barierze, jaka ma stanąć na granicy:

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

– […] inwestycji polegającej na budowie bariery (którą stanowić będą urządzenia budowlane wraz z instalacjami oraz infrastrukturą towarzyszącą, w tym elektroniczną oraz telekomunikacyjną), służącej ochronie granicy państwowej i wspomagającej przeciwdziałanie nielegalnej migracji.

Źródło: polskatimes.pl

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

1. Nie żyje polski sportowiec. 41-latek był legendą w swoim zespole
2. Z zagranicy przyszła paczka. Adresatem Jacek Jaworek
3. Na zdjęciu ukryta jest panda. Tylko 5% osób jest w stanie odnaleźć zwierzę