Tak widzą świat osoby z wadą wzroku. Niezwykłe OBRAZY

Wada wzroku nie jest rzadkim schorzeniem. Dotyka sporą grupę ludzi. Jak widzą oni świat? Pewien artysta z Kapsztadu postanowił nam to pokazać. Efekty jego pracy mocno intrygują. Zobaczcie naszą galerię.

Philip Barlow, bo o nim mowa, stworzył serię olejnych obrazów, które nas zachwyciły. Pokazał, jak widzą świat osoby z wadami wzroku. Musicie to zobaczyć.

Jakie są wady wzroku?

Dalekowzroczność – najczęściej występująca wada wzroku, jest to wada dziedziczona, zazwyczaj pogłębia się z każdym kolejnym rokiem życia. Osoby dotknięte tą wadą odczuwają bóle głowy przy długotrwałym czytaniu lub siedzeniem przed monitorem. Ich oczy często są zmęczone.

Krótkowzroczność – osoby, które na nią cierpią, charakteryzują się tym, że dobrze widzą z bliska, natomiast gorzej z daleka. Powód dolegliwości to wydłużona gałka oczna, która sprawia, że promienie światła załamują się przed siatkówką, zamiast na niej. Osoby z krótkowzrocznością mają problemy z widzeniem nocnym.

Astygmatyzm – kształt rogówki zamiast być owalny, jest raczej płaski i kulisty. Powoduje to pogorszone widzenie z daleka, a także z bliska. Wyróżniamy astygmatyzm regularny, nieregularny i subtelny. Często występuje on razem z daleko- lub bliskowzrocznością.

Co to jest starowzroczność? Czy to wada wzroku?

Przede wszystkim nie jest to wada wzroku, a jedynie zespół objawów, które towarzyszą pogarszaniu się widzenia w wyniku starzenia. Nie można jej zapobiec ani wyleczyć. Czym się charakteryzuje? Zaczynamy mieć trudności z widzeniem z bliska. Oddalamy przedmiot od oczu, żeby nadać mu ostrości. Dopiero wówczas możemy dostrzec z czym mamy do czynienia.

Macie wady wzroku albo znacie kogoś, kto boryka się z takim problemem? Piszcie w komentarzach.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”7″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_imagebrowser” ajax_pagination=”0″ order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

ZOBACZ TEŻ:

  1. Ola Ciupa pokazała się bez majtek! Fani: „Masakra”
  2. Zarabia miliony na Instagramie, ma 24 lata i…dwójkę dzieci!
  3. Wiemy, dlaczego Deynn i Majewski wracają do Polski. To nie była ich decyzja

źródło: wprost.pl, zdrowie.tvn.pl