Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Tomasz Sekielski przeszedł operację zmniejszenia żołądka. Schudł już 30 kg! [ZDJĘCIE]
Zuzanna Siwek
Zuzanna Siwek 28.09.2019 14:41

Tomasz Sekielski przeszedł operację zmniejszenia żołądka. Schudł już 30 kg! [ZDJĘCIE]

ile waży Tomasz Sekielski
Fot.: Instagram

Waga Tomasza Sekielskiego znacznie spadła. Dziennikarz od lat walczy z otyłością, inspirując przy tym innych do zadbania o swoją formę. Niedawno przeszedł operację zmniejszenia żołądka, po której schudł już 30 kilo!

Dziennikarz i twórca filmowy już od wielu lat ma problem z nadwagą. Gdy ważył już niemal 200 kilogramów, postanowił zawalczyć o zdrowie. Od tego czasu intensywnie zmaga się z nadmiarem kilogramów, a ułatwiła mu to operacja bariatryczna, czyli zmniejszenie żołądka. Dziś wyraźnie widać już efekty walki!

Tomasz Sekielski: waga dziennikarza wciąż spada

Tomasz Sekielski na początku 2019 roku postanowił, że czas zacząć się odchudzać. Wtedy też okazało się, że dziennikarz waży aż 185 kilogramów. Zaczął nagrywać filmiki dokumentujące swoją przemianę i publikować je na YouTube. Od tamtej pory konsekwentnie walczy z otyłością, dając przy tym ogromną motywację i wsparcie innym osobom zmagających się z tą chorobą.

Tomasz Sekielski

Jak schudł Tomasz Sekielski? Od wiosny tego roku dziennikarz rozpoczął dietę, zaczął także chodzić na basen, jako że była to dla niego najprostsza forma aktywności. Dziś, gdy jego waga spadła, może też pozwolić sobie na treningi, takie jak spacery, czy bieganie. W tę sobotę Sekielski był gościem Dzień Dobry TVN, gdzie opowiedział o swoich zmaganiach z wagą i zaprezentował swój obecny wygląd. Robi wrażenie!

Tomasz Sekielski: odchudzanie

Mimo początkowych starań o utratę wagi, wyniki wcale nie polepszały się, a wręcz spadały, dziennikarzowi groziła także cukrzyca. Po konsultacjach z lekarzami i dietetykami dziennikarz postawił na zmniejszenie żołądka. Na operację bariatryczną namówiła go sama Henryka Krzywonos, która również przeszła ten zabieg.

waga

Operacja odbyła się dwa miesiące temu. Dziennikarzowi usunięto aż 4/5 żołądka. W rozmowie w Dzień Dobry TVN Sekielski przyznał, że schudł już 30 kg! To ogromny sukces, jednak dziennikarz doskonale wie, że to jedynie początek drogi. Po dwóch miesiącach od operacji będzie mógł wrócić do ćwiczeń i zacząć intensywnie trenować.

Kinga Rusin poruszyła także sprawę głosów pytających, w jaki sposób można doprowadzić się do wagi zagrażającej życiu.

– Osoby, które nie mają problemu z nadwagą, muszą zrozumieć, że to nie jest tak, że te osoby, które tak tyją, świetnie się czują z tego powodu i że to jest ich największe marzenie, żeby tak dużo ważyć. U mnie problemem był stres. Zajadałem to. Niektórzy popadają w inne uzależnienia, a u mnie uzależnieniem stało się jedzenie – wyjaśnił Sekielski.

Musimy przyznać, że efekty diety, treningów i operacji już teraz są imponujące i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

waga

ZOBACZ TEŻ:

  1. Wyłudzili 7 mln złotych, sąd puścił ich wolno. Kuriozalny powód
  2. Gwiazdor ”Rancza” przeszedł poważną operację. ”Cały czas jest rehabilitowany”
  3. Żona polskiego milionera korzysta z 500+? Szczere wyznanie gwiazdy
  4. Kobiety, które uwielbiają objętość, czyli sztuczne rzęsy w wersji russian volume
  5. Miłość oralna powoduje nowotwór?! Niepokojące słowa profesor
  6. Ta 20-latka wzięła ślub ze swoim „martwym” ukochanym. Zdjęcia z wesela zszokowały ludzi z całego świata

źródło: gwiazdy.wp.pl, viva.pl, wp.pl