Wakacje to czas zmian dla Polaków. Rząd przygotowuje już nowe propozycje, które będą dotyczyły każdego z nas. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej bardzo chce, by nowe przepisy weszły w życie już za miesiąc. Szykują się spore zmiany.

Polacy zmagają się z nie lada problemami, które rząd postanowił wziąć pod lupę. Właśnie trwają prace nad sporymi zmianami. Wakacje to czas na opracowanie przepisów, które mogą wejść w życiu tuż po ich zakończeniu.

Wakacje – rząd opracowuje nowe przepisy

Jak informuje Super Express, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Marlena Maląg powiedziała, że trwają prace nad nowelizacją kodeksu pracy. Chodzi o wprowadzenie nowych zapisów dotyczących pracy zdalnej.

Epidemia koronawirusa wymusiła, by opracować odpowiednie przepisy dla formy pracy, która teraz jest najczęściej praktykowana i dopóki trwa stan epidemiczny, z pewnością nadal będzie najchętniej wybierana. Do tej pory przepisy à propos pracy zdalnej obowiązują do 7 września 2020 roku, w obecnej sytuacji należy je utrwalić, by funkcjonowały w polskim prawie dłużej lub na stałe.

  1. Zaczęło się. Z samego rana gigantyczna zmiana w Polsce
  2. Ile naprawdę zarabiają księża? Media dotarły do konkretnych liczb, wielu będzie zadziwionych

Polacy nie chcą śmieciówek? Czy zmiany obejmą także inne kwestie kodeksu pracy?

Dodatkowo, jak zauważa Super Express Polacy wciąż mają kłopot ze śmieciówkami. Wielu z nas chciałoby, żeby umowy te miały taki sam status prawny jak umowa o pracę. Super Express przeprowadził więc ankietę na swoich czytelnikach, z której jasno wynika, że większość jest przeciwna systemowi zatrudnienia na zlecenie lub o dzieło.

Aż 78 procent zapytanych przez dziennik osób przyznała, że nie chce, by umowa zlecenie czy o dzieło w ogóle funkcjonowała w Polsce. Z kolei 90 procent ankietowanych uważa, że umowa zlecenie powinna mieć takie same prawa jak umowa o pracę.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

WAKACJE
fot. facebook.com/Marlena Maląg

Marlena Maląg przyznała, że chce, aby zmienione przepisy weszły w życie tuż po wakacjach.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Łukasz Szumowski przekazał ponurą wiadomość. Zacznie się już dzisiaj
  2. Dziś i jutro Polacy mogą mieć poważny problem. Wystarczy, że masz konto w banku
  3. Dziś wieczorem Polsat zmiecie konkurencję. TVP i TVN bez szans, cała Polska będzie chciała zobaczyć hit
  4. Minister edukacji nagle ujawnił prawdę. Polacy mogą nie być zadowoleni, nauczycieli nie czeka nic dobrego
  5. Nowa bardzo zaskakująca moda na weselach. Goście łapią się za głowę, pomysł budzi kontrowersje

źródło: se.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

 

 

Poprzedni artykułPolska zalewa się łzami. Reanimacja nie przyniosła efektów
Następny artykułFatalna wiadomość, Stan Borys bardzo się boi. Nic nie może zrobić
Redaktorka w Lelum.pl Kulturoznawca w specjalizacji teatralnej. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki.