Wakacje coraz bliżej, majowe słońce rozpieszcza nas jak nigdy, pozwalając już teraz poczuć przedsmak lata. Z przyczyn oczywistych sezon letni w tym roku, będzie zdecydowanie inny niż poprzednie. W rozmowie z Rzeczpospolitą, Wiceminister rozwoju poinformował, gdzie Polacy mogliby ewentualnie wybrać się na tegoroczny urlop. Pod uwagę brane są Węgry, Słowacja i Czechy. 

Już większość z nas pogodziła się z myślą, że tegoroczne wakacje spędzi najprawdopodobniej w kraju. Jednak Ministerstwo rozwoju prężnie działa, by móc zapewnić obywatelom Polski, choć namiastkę normalności. Być może na urlop 2020 będzie można wyjechać do miejsc, które są relatywnie bezpieczne. Wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy poinformował, że wciąż szukane są najlepsze rozwiązania, a w kręgu rozważań znajdują się kraje Grupy Wyszehradzkiej. 

Czy można wyjeżdżać za granice?

Być może na wakacje 2020 Polacy będą mogli pojechać za granicę, do swoich sąsiadów. Wszystko oczywiście zależy od tempa rozwoju epidemii zarówno w Polsce, jak i w krajach sąsiadujących. Już teraz musimy pogodzić się z tym, że wakacje 2020 będą inne niż zwykle, jednak rząd chce zrobić wszystko, by zapewnić nam, choć odrobinę normalności. 

Wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy przekazał, że pod uwagę brane są kraje z Grupy Wyszehradzkiej, z bardzo prostej przyczyny: 

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Zachorowalność w tych państwach, podobnie jak w Polsce, jest niska, więc ryzyko zachorowania nie jest tam dziś tak duże jak na zachodzie Europy czy w Stanach Zjednoczonych – powiedział Wiceminister rozwoju w rozmowie z Rzeczpospolitą, jak podaje rmf24.pl. 

  1. Ministerstwo Zdrowia wysłało pierwsze SMSy. Nie dostałeś? Znamy ich treść
  2. Rząd przedłużył jeden z głównych zakazów, ale jest jeden wyjątek. Polacy łapią się za głowy
  3. Kiedy otwarcie salonów fryzjerskich i restauracji? Rzecznik rządu podał szczegóły, wszystko już jasne

Gdzie można planować wakacje?

Wakacje 2020 można planować w kraju, a także na Węgrzech, Słowacji czy w Czechach. Według Andrzeja Gut-Mostowego dzieci być może będą mogły wyjechać na obozy lub kolonie, jednak wszystko zależy od ostatecznej decyzji Ministerstwa Zdrowia. 

Po spotkaniu z Ministerstwem Edukacji Narodowej mamy wspólne stanowisko, że w odpowiednich reżimach sanitarnych wakacyjny wypoczynek dzieci i młodzieży może być możliwy. Ostateczna decyzja w tej sprawie należy oczywiście do ministra zdrowia, który na bieżąco monitoruje sytuację epidemiczną – podkreśla Wiceminister rozwoju. 

Wakacje 2020 nie rysują się w tak ciemnych barwach, jak jeszcze prognozowano kilka tygodni temu. Niewykluczone, że urlopowe wyjazdy będą możliwe do zrealizowania. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

wakacje
fot. unsplash.com/Natalya Zaritskaya

Jest wielce prawdopodobne, że wakacje 2020 Polacy spędzą poza granicami kraju. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Otworzyli paczkę chipsów. Znaleziska w środku się nie spodziewali
  2. Wuhan ujawniło nowe dane. Spełnia się czarny scenariusz?
  3. Znaleziono ciało Kacperka. Słowa matki tuż po tym, jak poznała prawdę, są porażające
  4. Kiedy otwarcie salonów fryzjerskich i restauracji? Rzecznik rządu podał szczegóły, wszystko już jasne
  5. Paznokcie, które odrzucają facetów, a które kochają kobiety. Numer 7 tylko dla odważnych
  6. Nagły komentarz rzecznika rządu. Chodzi o znoszenie obostrzeń

Źródło: rmf24.pl 

 

 

 

Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka krajoznawstwa i turystyki kulturowej na KUL. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: borynadrianna9@gmail.com.