Wakacje 2019 zaskoczą wiele osób, które mają w planach wypoczynek nad Bałtykiem lub w innym rejonie Polski. Czy to koniec upałów? Synoptycy przekazali do wiadomości publicznej dość niepokojące informacje!

Zdecydowanie dużym niespodzianką była pogoda, która przypadła na czerwiec. Przez Polskę przeszła fala upałów, a w wielu miastach padły rekordowe temperatury! Czy doczekamy się powrotu słońca? Meteorolodzy nie mają dobrych wieści… 

Temperatura w lipcu

Pogoda w lipcu niestety nie będzie nas rozpieszczać. Pierwsza część miesiąca nie będzie sprzyjała wakacyjnym wyjazdom i spotkaniom na świeżym powietrzu. Temperatura będzie wahała się w okolicach 25 stopni Celsjusza, niekiedy spadając nawet o siedem kresek! Możemy spodziewać się także porywistego wiatru, opadów deszczu i zachmurzonego nieba. 

W niektórych miejscach w Polsce odnotowano nawet spadek temperatury poniżej 0 stopni Celsjusza! Takie zjawisko miało miejsce w Jakuszycach, gdzie kilka dni temu na termometrach zaobserwowano -1,5 stopni Celsjusza. Wakacje 2019 wciąż będą zaskakiwały!

W drugiej połowie miesiąca nie widać niestety znacznej poprawy. Synoptycy podkreślają, że będziemy mieli do czynienia z pojedynczymi skokami temperatur, które sięgną do 30 stopni. Czekają nas burze, opady deszczu i nieprzyjemna aura. W trzecim tygodniu lipca średnia wartość temperatury będzie wynosić 16 stopni Celsjusza

Wakacje 2019: Pogoda na sierpień

Długoterminowa prognoza pogody na sierpień nie jest dużo bardziej optymistyczna. Średnia temperatura w pierwszych dwóch tygodniach miesiąca ma wynosić około 28 stopni. Wraz z jego końcem, spodziewajmy się jednak zachmurzenia i niższych wartości (24 stopnie Celsjusza). 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

wakacje 2019
unsplash.com @fredmarriage

Wakacje 2019 są niemałym zaskoczeniem dla wszystkich osób, które planowały urlop na terenie Polski.

wakacje 2019
unsplash.com @louishansel

W lipcu temperatury zdecydowanie nie będą nas rozpieszczać. Choć sierpień okaże się cieplejszym miesiącem, możemy liczyć wyłącznie na pojedyncze skoki temperatur. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Wakacje dla singli. Gdzie wyjechać na wakacje w pojedynkę? 6 idealnych miejsc
  2. Gdzie wyjechać na wakacje 2019? NAJMODNIEJSZE miejsca na wakacje
  3. Jak oszczędzić pieniądze na wymarzone wakacje? Proste sposoby
  4. Emirates pokazało zdjęcie wysadzanego DIAMENTAMI samolotu. Kto ma ochotę na wakacje?
  5. Jak się ubrać w Izraelu? ZASADY, których powinnaś się trzymać
Poprzedni artykułAktor TVN został ojcem! Nikt nie wiedział, że jego ukochana jest w ciąży. Pokazał córkę
Następny artykułMąż Agnieszki Woźniak-Starak zarobił 27 milionów! Majątek jego rodziny wyceniony jest na 5,9 miliardów zł
Redaktor działu lifestyle w Lelum.pl. Absolwentka ekonomii, studentka Instytutu Socjologii. Jej pasją jest rysunek, brytyjski dowcip i sztuki walki. Zwolenniczka nieszablonowych rozwiązań oraz kreatywnych głów.