Wakacje 2020 już od dłuższego czasu stoją pod znakiem zapytania. Jednak słowa Łukasza Szumowskiego jednoznacznie wskazują, czego możemy spodziewać się tego lata. Nie jest zaskoczeniem fakt, że tegoroczne wakacje będą różnić się od poprzednich, ale nikt nie spodziewał się, że tak bardzo. Minister zdrowia zapowiedział również, na kiedy planowane jest otwarcie granic. 

Wakacje 2020 bez wątpienia pozostaną w naszej pamięci na długie lata. Tegoroczne lato będzie wyjątkowe, jednak nie tak jakbyśmy sobie tego życzyli. Minister zdrowia rozwiewa wszelkie wątpliwości i odpowiada na pytanie, czy warto cokolwiek planować na lato 2020. 

Czy możemy planować wakacje 2020?

Zdaniem Łukasza Szumowskiego, możemy planować wakacje 2020, jednak nie ma pewności, czy nasze plany się ziszczą. Wszystko jest uzależnione od rozwoju epidemii, jednak nic nie wskazuje na to, że zniknie w najbliższym czasie.

Jeśli epidemia, jakimś trafem, zacznie znikać… Zobaczymy. Na dziś jednak nie przewiduję, że ona zniknie – powiedział Szumowski, jak podaje rp.pl.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Szef Resortu zdrowia zaleca, aby dla bezpieczeństwa zrezygnować z wyjazdów grupowych. 

-Zaplanować można, ale czy one dojdą do skutku – tego nie wiemy. Zdecydowanie już dziś rekomenduję rezygnację ze zorganizowanych wyjazdów grupowych – podkreśla Minister zdrowia.

  1. Czarna wizja Krzysztofa Jackowskiego. Wyjawił, co stanie się z partią rządzącą i co powie nam Duda
  2. Anna Lewandowska urodziła. Robert Lewandowski pokazał zdjęcie z dzieckiem i zdradził jego imie, gratulujemy
  3. Siostra ojca Kacperka zabrała w końcu głos. Co jej brat zrobił 3,5-letniemu dziecku?

Kiedy granice zostaną otwarte?

Z zapowiedzi Łukasza Szumowskiego wynika, że granice zostaną otwarte dopiero na samym końcu. Ten moment nie nastąpi wkrótce, dlatego już teraz możemy pożegnać się z zagranicznymi wyjazdami na wakacje 2020. W tym roku pozostaje nam zaplanowanie wspólnego czasu z najbliższą rodziną w kraju. 

Rodzinnie możemy jechać. Na dziś nie mam danych, które by mogły powiedzieć, że będzie można organizować wyjazdy turystyczne, obozy itd. Poczekajmy jeszcze do połowy, może do końca maja – wypowiada się w dalszej części rozmowy Szef Resortu zdrowia.

Wakacje 2020 najprawdopodobniej spędzimy w gronie bliskich. Jednak uczniowie nie będą musieli odrabiać zajęć, jak jeszcze jakiś czas temu przypuszczano. Zatem w tym roku liczy się finezja i kreatywność, sami będziemy musieli zadbać o letnią rekreację. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

wakacje 2020
fot. eastnews.pl/Jan Bielecki

Minister zdrowia zaleca, aby plany na tegoroczne wakacje, przełożyć na inny termin. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Ksiądz zorganizował drogę krzyżową w czasie pandemii. Policja umarza postępowanie, nie będzie kary
  2. W sobotę otwierają kolejne miejsca w Polsce. Wielu Polaków czekało od dawna
  3. Kierowco, możesz stracić prawo jazdy. Wchodzą nowe przepisy, dotyczą każdego z nas
  4. Kura zniosła niezwykłe jajko. Właścicielom w końcu udało się nagrać moment rozbijania
  5. Opowiedziała, co jej mąż zrobił po 9 latach małżeństwa, gdy ich synowie mieli tylko 6 tygodni
  6. Skandaliczne zachowanie policjanta. Robi zdjęcia dokumentów tożsamości i publikuje w internecie

Źródło: rp.pl 

 

 

Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka krajoznawstwa i turystyki kulturowej na KUL. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: borynadrianna9@gmail.com.