Wakacje 2020 dla wielu z nas stoją pod znakiem zapytania. Czy ostatnie wydarzenia spowodują, że wakacje 2020 zostaną skrócone? To pytanie nurtuje nie tylko dzieci, ale również dorosłych. Premier odpowiada na wszystkie wątpliwości. 

Już w zeszłym roku przez pewne perturbacje związanie ze strajkami nauczycieli, kwestia długości wakacji była niejasna. W tym roku jednak przyczyna jest znacznie poważniejsza. Z powodu epidemii, władze naszego kraju zdecydowały się zamknąć wszystkie obiekty oświaty. Czy w związku z tym możemy się spodziewać skróconych wakacji? 

Wakacje 2020 zostaną skrócone przez pandemię? 

Informacje na temat tego czy wakacje 2020 zostaną skrócone, interesują nie tylko grono pedagogiczne, ale także rodziców i ich dzieci. Wszyscy uczniowie aktualnie nie chodzą na lekcje do swoich szkół, a studenci na zajęcia uniwersyteckie. Pierwotnie przerwa od nauki miała potrwać dwa tygodnie, jednak Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski przewiduje, że z powodu ogłoszenia stanu zagrożenia epidemicznego może się ona przedłużyć. 

Ta sytuacja nasuwa nieodparcie pytanie, czy wakacje 2020 będą realizowane w krótszym wymiarze czasu? Lato zbliża się nieuchronnie, zatem warto rozwiać wszelkie wątpliwości. 

  1. Paweł Królikowski nie żyje. Pierwszy wywiad jego żony po śmierci aktorka. Wzruszające słowa
  2. Jest dobra wiadomość ws. epidemii w Polsce. Prof. Maksymowicz ujawnia
  3. Znana aktorka wzięła ślub. Nie chciała stosować się do zaleceń, zaprosiła mnóstwo gości

Premier odpowiada na wszystkie pytania

Wedle oficjalnych informacji wakacje 2020 nie zostaną skrócone. Do informacji o rzekomym skróceniu przerwy letniej odniósł się prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki:

– Przerwa dwutygodniowa od szkoły może się wydłużyć. Nie ma teraz takich planów, by odrabiać lekcje w wakacje. Przypomnę, że rok temu była taka sytuacja niekomfortowa dla uczniów i dla grona pedagogicznego, ponieważ był protest nauczycieli. Przez dłuższy czas, przez wiele tygodni, lekcje były zawieszone, ale tak to zostało skompresowane, że matury odbyły się w terminie, również egzaminy i wakacje nie zostały skrócone – mowieł premier, jak cytuje portal radio.zet.pl. 

O ewentualnych zmianach w tej kwestii będziemy oczywiście informować na bieżąco. Na tę chwilę koniec roku zaplanowany na 26 czerwca, odbędzie się terminowo. Zatem pierwszy dzień wakacji powitamy 27 czerwca w sobotę, tak jak planowano. 

ZOBACZ ZDJĘCIA: 

wakacje 2020
rawpixel.com McKinsey

Wiele osób martwiło się, czy przez epidemię koronawirusa wakacje 2020 zostaną skrócone. 

wakacje
unsplash.com
Tom Barrett

Jednak Premier Morawiecki uspokaja, że wakacje 2020 odbędą się planowo i nie zapowiada odrabiania zajęć w okresie letnim. 

wakacje 2020
fot. eastnews.pl/Jakub Kaminski

O wszelkich zmianach w tej kwestii będziemy informować na bieżąco. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Kto najczęściej choruje przez koronawirusa? Opublikowano najnowszy raport
  2. Umierał i nawet nie wiedział, że przed nim odszedł jego brat, siostra i mama. Wszystko przez jeden obiad, tragedia w USA
  3. Syn Doroty Szelągowskiej chce iść w ślady biologicznego ojca. Gwiazda wyszła za niego w wieku 20 lat
  4. Wstrząsające wideo. Dziecko po 29 dniach widzi swoją mamę po kwarantannie
  5. Kotka trafiła do adopcji. Ludzie oszaleli na punkcie jej wyglądu, każdy chciał ją mieć
  6. Gessler pojęła co Polacy robią podczas kwarantanny i nie wytrzymała. Ma upokarzające plany

Źródło: radiozet.pl

 

Poprzedni artykułPies został zraniony w pyszczek. Właściciel uznał, że jest „zbyt wesoły”
Następny artykułMąż zrobił niezwykłą rzecz. Koronawirus rozdzielił małżeństwo po 67 wspólnych latach
Redaktorka w Lelum.pl z wielką pasją do pisania. Ogromna fanka włoskiej kultury, języka i kuchni. Uwielbia spędzać czas na łonie natury, poznawać nowe miejsca i podróżować. W wolnych chwilach eksperymentuje w kuchni, uprawia sport i czyta książki.