Wakacje w Polsce mogą okazać się bardzo kosztowne. Kto wie, co się stanie z cenami, jeśli bon zostanie wprowadzony, a podróżowanie za granicę będzie ograniczone – komentuje dla Onetu przedstawiciel Triverna.pl, Dawid Dusza. Eksperci nie wykluczają, że w tym roku za urlop będziemy mogli zapłacić dużo więcej.
 
Ile w tym roku zapłacimy za wakacje w Polsce i które miejsca będą najbardziej oblegane przez turystów? Eksperci mają już swoje prognozy i nie wykluczają, że bon 1000+ może wpłynąć na ceny naszych urlopów.
 
 
Wakacje w Polsce: Bon 1000 plus
 
Rząd zapowiedział wprowadzenie bonu turystycznego 1000 plus, który ma zachęcić Polaków do spędzenia wakacji w kraju i pomóc wyjść z kryzysu branży turystycznej. Czy jednak możliwe jest, że dla urlopowiczów wcale nie okaże się aż tak korzystny? 
 
 
– Bon turystyczny to świetny zastrzyk gotówki i pomoc przedsiębiorcom w Polsce w tym trudnym czasie. Na razie nie obserwujemy jednak zmian cen, w niektórych przypadkach są one nawet niższe, natomiast kto wie, co się stanie z cenami, jeśli bon zostanie wprowadzony, a podróżowanie za granicę będzie ograniczone – skomentował w Onecie Dawid Dusza. 
 

Czy wakacje w Polsce zdrożeją?

Wakacje w Polsce zdrożeją, choć niekoniecznie. Zdaniem ekspertów wpływ na to, jak potoczy się sytuacja, może mieć wiele czynników.

– Ceny w Polsce mogą wzrosnąć ze względu na konieczność utrzymywania kosztownych reżimów sanitarnych. Z kolei czynnikiem je hamującym może być chęć szybkiego odrobienia strat przez polskich hotelarzy. – podkreślił w rozmowie z portalem Radosław Damasiewicz, wyrażając również swoje wątpliwości co do bonu –Podstawowe pytanie, czy ten bon turystyczny ma szansę zaistnieć w tym sezonie letnim, czy realnie dopiero jesienią. – dodał.

Według specjalistów, Polacy w tym roku wyruszą w szczególności nad Bałtyk, choć większe zainteresowanie już teraz widać nie w najpopularniejszych kurortach, lecz mniejszych, kameralnych miejscowościach.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

wakacje
Fot. radesky, Pixabay

Jak będą wyglądały tegoroczne wakacje? Zdaniem ekspertów Polacy udadzą się w szczególności nad Bałtyk.

ZOBACZ TEŻ:

  1. W poniedziałek uczniowie wracają do szkół. „Rodzice poślą tylko 11 procent dzieci”.
  2. Od czerwca nowy plan znoszenia obostrzeń w Polsce. Będą 3 fazy, wiceminister potwierdził.
  3. Andrzej Duda poszedł na zakupy. Nagranie zdobywa popularność a internauci pytają o ceny.
  4. Dominika Gwit nie wytrzymała i zalała się łzami. ”W sercu już nie raz na przestrzeni ostatnich lat miałam żal i smutek”.
  5. Najmądrzejsze rasy psów. Już wiadomo, które psy zostawiają inne daleko w tyle.
  6. Soda oczyszczona na dnie kosza na śmieci? Doświadczeni gospodarze odkryli genialny sposób.

źródło: podroze.onet.pl

Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.