Wakacje w obliczu pandemii koronawirusa mogą ulec zmianie. Zawieszone zostały placówki szkolne i uczelnie, a jeżeli zajęcia dydaktyczne przesuną się w czasie, to i urlop może przypaść na inny termin. Dla Polaków zastanawiających się, jak będzie wyglądała sytuacja, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego przedstawił oficjalne stanowisko.

Z powodu pandemii koronawirusa została wstrzymana działalność placówek edukacyjnych i uczelni, a uczniowie i studenci uzupełniają materiał zdalnie. Czy szkoły zostaną otwarte po Wielkanocy? Co z egzaminami maturalnymi i przede wszystkim, czy wakacje nastąpią w tym terminie co zawsze? Te pytania zadają sobie wszyscy uczniowie oraz ich rodzice. Wszystkie wątpliwości rozwiewa Minister Nauki, Jarosław Gowin. 

Koronawirus: wakacje

Wszyscy zastanawiają się, czy z powodu epidemii koronawirusa, wakacje w tym roku będą krótsze. Odgórną decyzją zamknięto już szkolne placówki oraz uczelnie, nie wiadomo też czy uczniowie wrócą do szkół po świętach wielkanocnych. Sytuacja zmienia się dynamicznie i rząd wprowadza kolejne ograniczenia dla obywateli.

Podjęto decyzję, aby profilaktycznie wstrzymać działalność placówek edukacyjnych do Wielkanocy. Co jednak po świętach? Rodzice, którzy sami przeszli na tryb domowej pracy zdalnej, martwią się, czy pociechy wrócą do szkolnych ławek po przerwie świątecznej. Media cały czas informują o kolejnych zmianach. Czy wpłyną one także na nadchodzące wakacje?

  1. Polak pokazał, jakiego SMS-a dostali dziś wszyscy Brytyjczycy. Bardzo smutne
  2. Ministerstwo Zdrowia się pomyliło? Właśnie przekazali poprawioną liczbę chorych w jednym województwie
  3. Nie żyje legendarna aktorka. Była zakażona koronawirusem

Wakacje będą skrócone?

Może okazać się, że wakacje zostaną skrócone, ogłosił Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin w radiowej Trójce. Rząd z powodu koronawirusa wprowadził wiele ograniczeń, negatywnie odbijających się na gospodarce, więc po wszystkim należy wprowadzić scenariusz jak najszybszego jej uruchomienia.

– Przez kolejne tygodnie trzeba będzie roztaczać opiekę nad osobami najbardziej narażonymi na wirusa – zaznaczył wicepremier, jak podaje se.pl.

Polityk ogłosił też, że jego zdaniem, jeżeli po świętach szkoły i uczelnie wrócą do normalnego trybu, to nie zostaną zagrożone ani egzaminy maturalne, ani rekrutacje na studia. Co jednak jeśli chodzi o wakacje?

Może się okazać, że wakacje będą skrócone, ale za wcześnie by przesądzać ten scenariusz – cytuje Jarosława Gowina se.pl.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

wakacje
Fot. Ivan Aleksic, Unsplash

Z powodu pandemii koronawirusa szkoły zostały zamknięte.

wakacje
fot. unsplash.com / Ethan Robertson

Możliwe, że z tego powodu zostaną skrócone wakacje.


 
Jarosław Gowin na bieżąco komentuje sytuację.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Koronawirus może być niebezpieczny również dla młodych. 12-latka walczy o swoje życie
  2. Z ostatniej chwili: przedłużono zamknięcie granic Polski. Wiadomo do kiedy
  3. Odwołują komunię, archidiecezja ujawnia swój plan. Przez epidemię musieli podjąć trudną decyzję
  4. Ogromne zmiany dla seniorów. Biedronka wprowadziła dla niech specjalną zmianę, inni sieci zrobią to samo?
  5. Za banknot 10 zł możesz dostać majątek. Wystarczy zwrócić uwagę na jedną rzecz
  6. Jakiego koloru banana wybierzesz? Wybór zdradzi o tobie wiele

źródło: se.pl

Poprzedni artykułW Tatrach po stronie Słowacji odnaleziono ciało turysty. Złamał kwarantannę. 20 ratowników w izolacji
Następny artykułNie żyje gwiazda TVN. Rodzina przekazała bardzo smutną wiadomość
Redaktorka Lelum.pl. Absolwentka Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych na Uniwersytecie Warszawskim. Swoje życie postanowiła związać z dziennikarstwem i muzyką. W wolnych chwilach ćwiczy jogę, chodzi na festiwale filmowe i tworzy poezję.