Wakacje 2020 będą zupełnie inne od tych z poprzednich lat. W tym roku warunki dyktuje koronawirus i stan epidemiczny. Granice wielu państw pozostają nadal zamknięte, dlatego wielu z nas planuje odpoczynek w Polsce. Onet.pl przeprowadził rekonesans cen wypoczynku z rodziną w najczęściej wybieranych kierunkach, takich jak Mazury, morze czy góry. Niestety, wnioski są bardzo smutne. Wyjazd będzie kosztował nas krocie.

Od 30 maja hotelowe restauracje i punkty gastronomiczne mogą pozostać na powrót otwarte. A od 6 czerwca ruszają siłownie, kluby fitness i baseny dostępne w ośrodkach wypoczynkowych. To dodatkowo zachęca Polaków do rezerwowania tygodni wakacyjnych w Polsce.

Ile kosztują wakacje w Polsce w 2020 roku?

Portal Onet.pl pod lupę wziął terminy w lipcu, a więc najbardziej oblegane przez Polaków. Okazuje się, że wynajęcie noclegu z rodziną, na przykład nad morzem, na okres 13-26 lipca graniczy z cudem. Średnio wynajmiemy pokoje od 50 do 80 zł na osobę za dobę w domkach i mieszkaniach letniskowych.

Wynajęcie hotelu bądź apartamentu wiąże się z wydatkiem ponad 100 złotych na osobę za dobę. Mimo wysokich cen, w tych miejscach także brakuje powoli wolnych noclegów. W rekonesansie brane były pod uwagę miasta zachodniopomorskie, najchętniej odwiedzane przez turystów.

  1. Rząd zmienił decyzje co do zasiłku dla bezrobotnych. Kwota może zbulwersować wielu
  2. Żona Marcina Prokopa kradnie serca. Trudno znaleźć kobietę, która dorówna jej naturalnym pięknem
  3. Małgorzata Ostrowska-Królikowska znów przeżywa ciężkie chwile. Chodzi o jej córkę

Ceny w górach i na Mazurach – wszystko może jeszcze wzrosnąć

Jak się okazało podczas badania, w Zakopanem mamy całkiem spory wybór noclegów na lipiec. Może to wynikać z dość wysokiej ceny. Wynajęcie apartamentu, domku letniskowego to koszt około 3,5 – 4 tysięcy złotych. Na Mazurach sytuacja przedstawia się podobnie jak nad morzem. Próżno szukać wolnych noclegów na lipiec ich koszt z kolei nie odbiega od tych już przyjętych dla tych miejsc.

Dawid Dusza, przedstawiciel Triverna.pl, w rozmowie z Onet podróże zaznaczył, że ceny za nocleg mogą rosnąć z uwagi na wysokie koszta sanitarnych wymogów, a nie wiadomo, jeszcze jak bardzo wyjazdy za granicę będą ograniczone. Możemy zatem spodziewać się podwyżek noclegów. Pomocny może okazać się bon turystyczny od rządu, pomysł, który miał zostać wdrążony w życie, jednak najnowsze informacje zaprzeczają o jego przyznaniu. Po szczegóły odsyłamy tutaj.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

wakacje
Fot. vieleineinerhuelle, Pixabay

Polska będzie najprawdopodobniej najchętniej wybieranym kierunkiem na wakacje i odpoczynek. Musi to w jakiś sposób wpłynąć na ceny usług noclegowych.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nie żyje kierowca autobusu, który uderzył w drzewo
  2. Jest tylu turystów, że zaczyna brakować wolnych miejsc. Gdzie masowo wyjeżdżają Polacy?
  3. Ostateczny dowód na związek Anny Muchy i Kuby Wojewódzkiego? Jedno zdjęcie wszystko zdradza
  4. Smutne informacje o Katarzynie Dowbor. Gwiazda jest nieuleczalnie chora
  5. Legenda muzyki nie żyje. Brat przekazał tragiczną wiadomość: ,,Jestem zrozpaczony”
  6. Rząd nagle wprowadził bardzo ważne zmiany dotyczące każdego. Chodzi o komunikację miejską i konsekwencje

źródło: onet.pl

 

 

 

Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl