Wakacje w górach dla biednego psiaka zamieniły się w prawdziwy koszmar. Zwierzak został pozostawiony na pastwę losu na samym szczycie Świnicy w Tatrach. Jego stan wyraźnie wskazywał na to, że po okolicy musiał błąkać się już od kilku dni! Przeczytaj artykuł i dowiedz się do dalej stało się z bezbronnym zwierzakiem. 

Jak podaje portal Tatromaniak.pl 4 lipca grupa turystów, która postanowiła udać się na górską wędrówkę, dostrzegła na szczycie Świnicy…pieska. Zwierzak był skrajnie wycieńczony, co najprawdopodobniej wynika z faktu, że po okolicy szwendał się już kilka dobrych dni. Najprawdopodobniej jego właściciele udając się na wakacje pozostawili go na szczycie i odjechali….

Wakacje w górach dla psiaka okazały się prawdziwym dramatem

Z relacji turystów, którzy postanowili się zająć psiakiem wynika, że zwierzak był wygłodzony i wyczerpany. Pies musiał pokonać mnóstwo kilometrów na próżno poszukując swojego właściciela. Widywany był w różnych miejscach, m.in. na Karbie pod Kościelcem. 

Turyści przenieśli biednego zwierzaka do schroniska Muranowiec w Dolinie Gąsienicowej... w plecaczku. Trzy dni później psiak przewieziony został do przytułku dla zwierząt w Nowym Targu.

Trwają poszukiwania właściciela

Aktualnie trwają poszukiwania właściciela, który dopuścił się nieludzkiego czynu. Jeśli nie zostanie odnaleziony pies trafi do rodziny zastępczej, która zdecyduje się go przygarnąć. 

Jego życiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo. Kundelek jest cały i zdrowy! W dalszym ciągu wielką tajemnicą jest, jak to się stało, że zwierzę trafiło w wysokie góry.

Osobiście sądzimy, że po traumatycznych wydarzeniach, które przeżył biedny zwierzak należy mu się wszystko co najlepsze. Przede wszystkim kochająca i troskliwa rodzina oraz masa spokoju!

Psy najczęściej porzucane są w okresie urlopowym

To, że zwierzaki porzucane są przez cały rok nie jest tajemnicą. Jednak niewiele osób wie, że to w wakacje (okres urlopowy)  zjawisko to szczególnie się nasila.

Często ludzie nie zastanawiają się nad kupnem czy adopcją zwierzaka ze schroniska. Problem pojawia się, kiedy właściciele zaplanują swój urlop. Czworonóg staje się wówczas „balastem”. Jednym z często wybieranych rozwiązań jest… pobycie się go. 

-(…) Zgodnie z regulacjami porzucenie psa lub kota jest traktowane jako znęcanie się nad zwierzętami. A za taki czyn grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch (…) – czytamy na portalu rp.pl.

Co więcej, niektóre porzucenia pupili mogą być traktowane jako znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem. Wtedy grozi kara nawet do trzech lat pozbawienia wolności. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Wakacje w górach
www.tatromaniak.pl

Wycieńczony piesek został przeniesiony przez turystów w plecaczku.

Wakacje w górach
www.tatromaniak.pl

Wakacje w górach dla pieska zakończyły się tragicznie. Tak wyglądał po odnalezieniu go na szczycie. Był przerażony i wystraszony. 

Wakacje w górach
www.tatromaniak.pl

Grupce turystów należą się ukłony i wielkie brawa za bohaterki czyn i podejście do całej sprawy!

ZOBACZ TEŻ:

  1. Bezdomny, straszy pan daje spragnionemu psu wodę. Filmik wzrusza do łez
  2. Pies trafił do schroniska. Siedział w swoim moczu i trząsł się z przerażenia. Widok łamie serce
  3. Mężczyzna wyrzucił z samochodu 6 szczeniaków. Dziecko krzyczało: „Tato! Nie! Stój!”
  4. Zaginiony pies po trzech latach odnalazł swojego właściciela. Ich wyjątkowe spotkanie wzrusza do łez
  5. Suczka miała zostać zjedzona. Mężczyzna uratował ją i nawiązał z nią wyjątkową więź

 

 

 

 

Poprzedni artykułZnamy PIERWSZE nazwisko nowego trenera The Voice of Poland! Fani są zaskoczeni
Następny artykułMałgorzata Rożniatowska przeszła spektakularną metamorfozę. Kisielowa z „M jak Miłość” wygląda fenomenalnie
Redaktor działu Lifestyle w Lelum.pl. Ukończyła Dziennikarstwo na lubelskim UMCESie. Pisanie tekstów było jej pasją, odkąd pamięta. To właśnie w tej dziedzinie chciałaby być perfekcjonistką. Miłośniczka zumby, klimatów latino i włoskiego jedzenia. Nienawidzi nudy i monotonii. Optymistka, dla której każdy kolejny dzień to nowa przygoda.