Wakacyjny romans to marzenie niektórych pań oraz panów. Zdecydowanie kojarzy się z namiętnością i beztroskimi chwilami zapomnienia. Romantyczne wieczory i spacery, to bez wątpienia pierwsze skojarzenia gorącego, wakacyjnego romansu. Czy jednak zawsze warto oddawać się letniej gorączce i chwilom zapomnienia? Przedstawimy wam kilka przykładów, jak może zakończyć się wakacyjny romans. Choć wzbudza pozytywne emocje, nie zawsze może zakończyć się pozytywnie.

Wakacyjny romans to przede wszystkim spontaniczność, która nie zawsze bywa dobrym doradcą. Choć młodość rządzi się swoimi prawami, dobrze czasem mieć głowę na karku i myśleć o swojej przyszłości. Oczywiście na początku relacja zawsze jest niesamowicie fascynująca, a poznawanie nowej osoby potrafi być pasjonujące, to mimo wszystko pamiętajmy, że nawet podczas wakacyjnego romansu, trzeba zachować odrobinę ostrożności.

Przypadkowo poznana osoba może okazać się wyjątkowym partnerem, jednak życie czasem pisze bardziej brutalne scenariusze, a namiętny kochanek, może okazać się zwykłym oszustem. Warto oddać się letniej gorączce i poznawać nowych ludzi, ale uważać, aby emocje nie poniosły zbyt mocno. Nieplanowana ciąża i brak stałego partnera może być pamiątką z wakacji na całe życie. Jak więc rozważnie przeżyć wakacyjny romans?

Wakacyjny romans – zauroczenie to nie miłość!

Wakacyjny romans bywa niezwykle intensywny. Zazwyczaj na wakacje wybieramy się na weekend lub tydzień. Trudno przez tak krótki czas dobrze poznać potencjalnego partnera. Alkohol dodaje odwagi i wiele osób dużo chętniej nawiązuje nowe znajomości. Zdarza się, że po kilku godzinach zabawy, zauroczone sobą osoby natychmiast przenoszą znajomość do sypialni. Choć może to być najlepszy seks w twoim życiu, pamiętaj zawsze o zabezpieczeniu!

Ciężko po kilku godzinach stwierdzić, czy osoba, z którą właśnie spędziłaś upojną noc, byłaby dobrym ojcem, czy partnerem. Być może przy bliższym poznaniu okaże się, że to osoba na całe życie. Dobrze wziąć pod uwagę, że przystojny kochanek, tak naprawdę liczył tylko na dobrą i gorącą zabawę, a zakładanie rodziny i związek, nie są mu w głowie.

Wakacyjny romans – pamiętaj o zabezpieczeniu!

Dobrze więc nawet pod wpływem chwili pamiętać, że to ty później możesz mieć problemy. Choroby weneryczne są niezwykle popularne, a nieplanowana ciąża może przynieść ci szczęście, ale także przysporzyć kłopotów, ponieważ możesz nie być gotowa na rolę matki, a co dopiero na samotne wychowywanie dziecka, jeżeli partner okazałby się brutalnym łamaczem serc. Dbaj o swoje dobro i nawet w wirze intensywnych emocji, pamiętaj o prezerwatywie, która pozwoli ci na drugi dzień spać spokojnie.

Nie łódź się i nie rób sobie nadziei, że poznany przystojniak po jednej nocy, planuje z tobą przyszłość. Oczywiście zdarza się, że tego typu znajomości mają szanse przetrwać, ale takie prawdopodobieństwo występuje bardzo rzadko, a panowie swoimi wakacyjnymi podbojami lubią się chwalić i często zdobycie dziewczyny na wakacjach, traktują jako punkt honoru.

Wakacyjny flirt

To zdecydowanie bezpieczniejsza opcja, która również pozwala czerpać frajdę z uwodzenia. Przez flirt, masz szansę dużo lepiej poznać potencjalnego partnera, a być może wasza znajomość okaże się tą na lata lub zakończy się piękną miłością? Trudno powiedzieć, jednak flirt, jest niezwykle pasjonujący i dodaje kobiecie dużo atrakcyjności i pewności siebie.

Wakacyjny romans jest zabawą, a flirtując z mężczyznami możesz się wiele nauczyć 😉 Niektóre umiejętności bez wątpienia przydadzą się w późniejszym randkowaniu, a przede wszystkim zobaczysz, czy dobrze sobie radzisz w relacjach damsko-męskich. Możesz także sprawdzić, jak reagują na ciebie faceci i czy są zainteresowani twoją osobą.

Warto pamiętać, aby flirt nie był zbyt natrętny. To zdecydowanie bardziej odstrasza mężczyzn, niż im imponuje. Faceci uwielbiają zdobywać, a zbyt łatwy obiekt nie będzie ich długo interesował. Wolą, aby kobieta była owiana tajemnicą i imponowała im swoją niedostępnością. Mężczyzna, z którym będziesz delikatnie flirtować może być bardzo oczarowany twoją osobą i będzie chciał cię bliżej poznać, a może nawet z czasem ułożyć sobie życie?

Wakacyjny romans – jak skutecznie flirtować?

Wakacyjny romans niezależnie czy skończy się w łóżku, czy na postawionym drinku, zawsze rozpoczyna się od flirtu. A jak skutecznie flirtować, aby zdobyć serce mężczyzny i zaintrygować go swoją osobą?

Flirt to sztuka uwodzenia, jeżeli chcesz, aby randka szła po twojej myśli, zapoznaj się z kilkoma faktami, które pomogą ci się stać specjalistką w randkowaniu. Co ciekawe, wiele badań wykazało, że odpowiednie flirtowanie jest w stanie zapewnić ci dużo większy sukces niż bardzo seksowny strój. Mężczyźni dużo bardziej reagują na wysyłane im sygnały niż na wygląd kobiety.

Sztuka flirtowania:

Flirtować możesz w 5 odmianach

Wiele kobiet myśli, że subtelny dotyk dłoni lub „puszczenie oczka” to flirt. Jest to ogromny błąd, a flirt występuje aż w 5 rodzajach, możemy wyróżnić: flirt tradycyjny, szczery, fizyczny, uprzejmy oraz figlarny. Co ciekawe, aż 25 procent flirtów, to flirt figlarny, a 30 procent to bardzo świadome uwodzenie partnera.

Utrzymuj kontakt wzrokowy

Uśmiech to nie wszystko, a jeżeli jesteś zainteresowana mężczyzną postaw na kontakt wzrokowy. Jest to bezpośredni sygnał, który świadczy o zainteresowaniu drugą osobą, a dzięki niemu jesteś w stanie skupić na swojej osobie całą uwagę. Badania jasno wykazały, że jeżeli spojrzenie trwa 2 minuty, to jest to sygnał o silnie wzrastającej namiętności.

Nie bój się dotykać

Kobiety, jeżeli chodzi o kwestię dotyku, mają duże pole do popisu. Mężczyźni muszą się wykazywać ostrożnością, jednak kobiety mogą być nieco bardziej odważne. Dzięki temu niesamowicie podkręcisz atmosferę waszego spotkania i zaintrygujesz swojego potencjalnego partnera. We flircie można wyróżnić 3 poziomy dotykania:

  • przyjazne – jest to delikatne muśnięcie dłoni lub złapanie za ramie;
  • zaprzeczające faktom – tutaj możemy dotknąć ramienia, objąć w talii lub dotknąć przedramienia;
  • nuklearne – oznacza dotyk twarzy. Dotyk nuklearny warto stosować, jak tylko nadarzy się okazja! Jest niesamowicie seksowny i pozwala poznać czułe punkty partnera.

Graj niedostępną

Badania potwierdziły, że niedostępne kobiety dużo bardziej interesują mężczyzn. Taka już ich natura, że najbardziej intryguje ich to, co dla nich niedostępne. Zachowuj się więc tajemniczo i bądź dla niego nieco niedostępna, a jego zainteresowanie będzie dużo większe, niż kiedy byłabyś bardzo otwarta na relację.

Wiek nie ma znaczenia

Dla mężczyzny, który chce się tylko dobrze zabawić, wiek zupełnie nie ma znaczenia. W takiej chwili liczy się dla niego towarzystwo i osobowość nowo poznanej kobiety. Jeżeli twój wiek cię krępował, nie myśl o nim i oddaj się wakacyjnym zabawom.

Sposób, w jaki się wypowiadasz, ma znaczenie

Jeżeli jesteś zainteresowana mężczyzną, dobrze, abyś mówiła szybko i płynnie. To sygnał, że rozmowa cię interesuje i pasjonuje, a to potrafi bardzo uaktywnić rozmówcę.

Zwróć uwagę na to, jak trzymasz swoją głowę

Badania wykazują, że kobieta jest dla mężczyzny najbardziej seksowna, kiedy głowę ma lekko podniesioną do góry i spogląda również ku górze. Tego typu postawa jest niesamowicie kobieca i dodaje seksapilu, co natychmiast zauważy każdy mężczyzna.

Czerwień sprzymierzeńcem flirtu

Ubierając się w czerwoną kreację, z pewnością natychmiast zwrócisz na siebie uwagę. Czerwień jest nie tylko symbolem namiętności, ale i pewności siebie. Nie tylko czerwony strój spisze się rewelacyjnie. Bardzo kusząca jest czerwona szminka 😉

Bądź konkretna

Panie zazwyczaj mówią bardzo ogólnie, a panowie uwielbiają konkrety. Jeżeli masz na coś ochotę, mów o tym otwarcie. Takie zachowanie zdecydowanie bardziej kręci mężczyzn niż wieczne niezdecydowanie.

Flirt doskonałym sposobem na zdrowie

Osoby, które pozwalają sobie na regularny flirt, mają dużo więcej w swoim organizmie krwinek białych, a co za tym idzie, cieszą się dużo lepszym zdrowiem. Może się to wydawać nieprawdopodobne, jednak flirt naprawdę ma doskonały wpływ nie tylko na samopoczucie, ale i dobre funkcjonowanie organizmu.

Wakacyjny romans – zakończenie wakacji jak w komedii romantycznej

Choć wakacyjny romans może mieć pozytywne lub negatywne zakończenie, my skupimy się na zdecydowanie dobrej relacji, która spotkała naszą czytelniczkę – Izę. W jej przypadku wakacyjny romans zakończył się niesamowicie i śmiało jej historia mogłaby służyć jako scenariusz komedii romantycznej.

– Kiedy wybrałam się z przyjaciółkami na wakacje, zupełnie nie brałam pod uwagę tego, że mogę na nich poznać swojego przyszłego męża i ojca dwójki dzieci. To było niesamowite wydarzenie, które obydwoje wspominamy z uśmiechem na twarzy i delikatnym wzruszeniem. Z przyjaciółkami postanowiłyśmy odwiedzić klub znajdujący się nad morzem. Postawiłyśmy na bardzo odważne stylizacje i przyznam, że nawet się trochę wstydziłam paradować w krótkim topie i spodenkach. Bardzo wakacyjny strój. Bawiłyśmy się rewelacyjnie i nie żałowałyśmy sobie alkoholu. Kiedy stałam przy barze, aby zamówić kolejnego drinka, pewien pijany mężczyzna pociągnął za sznureczek mojego topu, który się rozwiązał. Byłam strasznie zażenowana, na szczęście zdążyłam się w porę zasłonić. Ludzie śmiali się pod nosem, a wtedy z grupy wyłonił się rosły mężczyzna, który niesamowicie mi zaimponował – rozpoczyna swój list czytelniczka.

Ofiarował pomoc i zdobył serce ukochanej

W dalszej części listu dowiadujemy się, że Iza spotkała miłość swojego życia, która była dla niej gotowa przebyć wiele kilometrów, aby móc się zobaczyć:

– Natychmiast pozbył się wulgarnego faceta z klubu, a mi zaproponował drinka i pocieszył. Było to dla mnie strasznie wstydliwe. Mój przyszły mąż, kiedy wychodziłam, poprosił o  numer telefonu. Niewiele myśląc, dałam mu go, a on zadzwonił już następnego dnia i zaprosił mnie na romantyczny spacer. Nasze spotkania były coraz częstsze i do końca pobytu widywałam się z nim codziennie. Przyszedł czas rozstania, jednak ja ze łzami w oczach myślałam, że będzie mi go brakowało. Dużo rozmawialiśmy, więc zdawał sobie sprawę z tego, jaka odległość nas dzieli, a nie była ona mała. Jakie było zaskoczenie, kiedy zadzwonił do mnie, że jest w centrum miasta, czeka na mnie w kawiarni i nie wyjdzie z niej, aż przyjdę? Byłam naprawdę w szoku. Od tego czasu widzieliśmy się regularnie, a po pół roku spotkań byłam już jego narzeczoną. Obecnie jest moim mężem i mamy dwójkę cudownych dzieci. Mam nadzieję, że moja historia pokaże kobietom, że czasem dobrze jest postawić wszystko na jedną kartę i warto dać się ponieść uczuciom – napisała Iza.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Klaudia Halejcio. Ma szanse na ogromną karierę?
  2. Jaka depilacja na lato? Sprawdziliśmy, co się sprawdza
  3. Gwiazdy, które padły ofiarą operacji plastycznych [ZDJĘCIA]

Źródło: womenshealth.pl