Warkoczyki afrykańskie syntetyczne to ostatnimi czasy ogromny trend we fryzjerstwie. Ta dziewczęca i dodająca uroku propozycja zyskała sobie wiele zwolenniczek. Doskonale komponuje się z wakacyjnym stylem hippie i boho. To najmodniejsza fryzura sezonu! Jak ją zrobić? Podpowiadamy.

Różowy, niebieski, siwy- możliwości wyboru koloru jest mnóstwo! Skąd wzięła się ta kolorowa moda? Jak pielęgnować zaplecione w warkoczyki włosy? Przed wami wszystkie najważniejsze informacje!

Warkoczyki afrykańskie syntetyczne- skąd wziął się ten trend?

Jak sama nazwa wskazuje, niewielkie plecionki to propozycja wprost z Czarnego Kontynentu. Afrykanki, które posiadają gęste i kręcone włosy, od lat decydują się na tę fryzurę. Zapewnia im wygodę, większą estetykę i dbałość o higienę. Szeroki wachlarz modyfikacji i ciekawych upięć sprawiły, że trend zyskał ogromną popularność na całym świecie! 

Jak zrobić afrykańskie warkoczyki syntetyczne?

Schemat plecenia warkoczyków jest dość prosty, jednak wymaga wiele cierpliwości i precyzji. Przed zabiegiem nie nakładajmy żadnych oleistych kosmetyków na nasze pasma. Włosy nie powinny być mokre, a jedynie wilgotne.

Podziel swoje kosmyki na równe sekcje. Jeśli używasz syntetycznych pasm, spraw, by każde z nich przypadało na poszczególną partię twoich naturalnych włosów. Warkoczyki zaplataj ściśle i równomiernie. Zakończoną plecionkę możesz zabezpieczyć niewielką gumeczką (specjalnie do tego przeznaczoną) lub zapalniczką, która delikatnie stopi syntetyczne włosy i scali wszystkie końcówki. 

Jak dbać o afrykańskie warkoczyki syntetyczne?

Pielęgnacja warkoczyków różni się od zwykłego mycia włosów. Rezygnujemy z tłustych i gęstych kosmetyków, które trudno się spłukują. Rozcieńcz szampon wodą i delikatnie płucz mieszanką włosy. Możesz również użyć odżywki na same końcówki warkoczyków. Unikaj silnego słońca, a przed snem spinaj kosmyki, by zapewnić fryzurze dłuższą trwałość. 

Zobacz zdjęcia:

warkoczyki afrykańskie syntetyczne
instagram.com @narahairbraiding

Warkoczyki afrykańskie syntetyczne stały się ogromnym trendem na całym świecie!

Warkoczyki afrykańskie syntetyczne
instagram.com @narahairbraiding

Wiele kobiet decyduje się na rozwiązanie, które nie tylko wygląda zjawiskowo, ale jest również niezwykle praktyczne! 

Warkoczyki afrykańskie syntetyczne
instagram.com @afrykanskie_plecionki

Zaplecenie warkoczyków to dość żmudny proces, który może trwać nawet 8 godzin!

Warkoczyki afrykańskie syntetyczne
instagram.com @afrykanskie_plecionki

Wygoda, estetyka i oryginalność wszystko to rekompensują. 

Warkoczyki afrykańskie syntetyczne
instagram.com @braidsgang

Cena takiej usługi wynosi około 500 złotych. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Jak obciąć włosy w domu? Nie potrzebujesz fryzjera, by wyglądać obłędnie
  2. Fryzury do ramion. Komu pasują, a kto powinien ich unikać?
  3. Jak zmienić fryzurę bez obcinania? Tricki dla każdej długości włosa