Warszawa, 1 sierpnia, centrum miasta i kilka minut do godziny W – właśnie wtedy tysiące osób zgromadzonych na Rondzie Dmowskiego było świadkami niewyobrażalnego zdarzenia. Na chwilę przed dźwiękiem syren, rozegrały się wstrząsające sceny. Jak poinformowało Radio ZET, prezes Ruchu Narodowego straszył tęczową zarazą.

Nie tylko Warszawa, ale i cała Polska, oddaje dziś hołd bohaterom, którzy przez 63 dni w 1944 roku walczyli o wolność w stolicy. Niestety, podczas tego wyjątkowego dnia, w 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, tuż przed godziną 17, padły słowa, które nigdy nie powinny mieć miejsca.

Robert Winnicki i homofobiczne przemówienie

Portal Wiadomosci.radiozet.pl, zdał relację ze wstrząsających scen, które rozegrały się w centrum Warszawy kilka minut przed godziną W, w dniu kolejnej rocznicy Powstania Warszawskiego. Niestety, Robert Winnicki nie powstrzymał się od słów nienawiści wobec społeczności LGBT+.

– Powiedzmy sobie jasno. Zarazy przemijają. Przeminęła brunatna zaraza, czerwona zaraza i przeminie też tęczowa zaraza, która profanuje nasze najświętsze wartości – przemówił do tysięcznego tłumu zgromadzonego na Rondzie Dmowskiego Robert Winnicki, prezes Ruchu Narodowego i poseł Konfederacji.

 1. Widzowie TVN nie wierzyli własnym oczom. Wszystko poszło na żywo
 2. Rząd przekazał ważne informacje. Chodzi o Polki i Polaków po 75. roku życia
 3. Ślub Jacka Kurskiego z Joanną znów doprowadził do burzliwego zamieszania. Pojawił się nowy problem, są zdjęcia

Warszawa: 76. rocznica Powstania Warszawskiego

Zgromadzeni na Rondzie Dmowskiego ludzie byli uczestnikami  IX Marszu Powstania Warszawskiego, który wyruszył o godzinie 17:20. Jak relacjonuje Wiadomosci.radiozet.pl, nie zabrakło na nim transparentów z hasłami takimi jak Stop totalitaryzmom, Normalna rodzina – silna Polska czy Ruch Narodowy

Jak relacjonuje Radio ZET, trzy minuty przed godziną 17 Robert Winnicki wykrzykiwał mocne słowa.

– Żądamy reparacji od Niemiec. Dlatego krzyczmy re-pa-racje! Umundurować duszę, ciała i umysły. To powinno być nasze hasło. Walka o Wielką Polskę trwa codziennie. Ten symbol został sprofanowany w ostatnich dniach powiedział w nawiązaniu do akcji, podczas której pomniki zostały udekorowane tęczowymi flagami.

ZOBACZ TEŻ:

 1. Dlaczego Sekielski nagle chudnie? Podał lepszą niż wszystkie przepisy Gessler razem wzięte recepturę na zupę z buraka
 2. 69 osób nie żyje, pili skażony napój w restauracjach. Dramatyczna wiadomość ze świata
 3. Żona dopuściła się niewybaczalnej rzeczy. Na wszystko patrzyło 2-letnie dziecko
 4. Mąż zniknął 6 tygodni po ślubie. Po 68 latach żona dowiedziała się prawdy
 5. Piękna dziennikarka TVP nie zawsze tak wyglądała. Na starych zdjęciach ciężko ją poznać, co się stało?
 6. Prawda o Tymoteuszu Szydle ujrzała światło dzienne. Zdradzono dlaczego naprawdę podjął ostateczną decyzję
 7. Wypłacając pieniądze z bankomatu możesz się mocno zdziwić. Czekają duże zmiany przy wypłatach
 8. W związku z epidemią będzie można ubiegać się o dopłatę do czynszu. Nawet 1500 złotych, komu przysługuje?
 9. Pożar nie jest pierwszą tragedią w „Nasz nowy dom”. Uczestniczka Kasia zginęła w dramatycznym wypadku, miała jedynie 19 lat

źródło: wiadomosci.radiozet.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

 
Poprzedni artykułWłaśnie dziś się zaczęło. Cała Polska już odczuwa skutki, co będzie dalej?
Następny artykułŻenująca wpadka Kancelarii Sejmu. Już wszyscy wiedzą, wytłumaczą się ze wstydliwego błędu?
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.