Warszawa wczoraj od godziny 17:00 obchodziła 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Tuż po Godzinie W uczestnicy obchodów wyruszyli na tradycyjny marsz oddania hołdu pamięci Powstańcom. Niestety, w trakcie marszu doszło do zamieszek, policja zatrzymała 11 osób. Zgłoszenia na temat wykroczeń wciąż napływają do warszawskiej policji. Z balkonów na Nowym Świecie spadały na maszerujących butelki.

Warszawa jak co roku obchodziła rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. O 17.00 w Godzinę W całe miasto stanęło, by oddać hołd Powstańcom. Następnie ulicami Śródmieścia ruszył marsz pamięci. Wśród uczestników znajdowały się rodziny z dziećmi, starsze osoby, mimo tego nie obyło się bez zamieszek.

Warszawa: 11 osób zatrzymano

Wiele osób z całej Polski decyduje, że 1 sierpnia spędzi w stolicy. Obchody rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego mają miejsce w całym mieście. Do najbardziej efektownych i wzruszających zalicza się te na Śródmieściu. Niestety, mimo podniosłości tego dnia nie zabrakło zamieszek, a także wandalizmu i czynów zagrażających życiu i zdrowiu uczestników.

Policjanci na placu Krasińskiego zatrzymali 11 osób. Rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkomisarz Sylwester Marczak powiedział w rozmowie z Polsat News:

– Mamy do czynienia z sytuacją, kiedy część osób odmówiła podania swoich danych funkcjonariuszom. W związku z powyższym zostały one zatrzymane i na podstawie Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia przewiezione do najbliższej jednostki policji, gdzie po wykonaniu czynności zostały zwolnione – poinformował.

 1. Zapadła decyzja. Wprowadzono obowiązkową kwarantannę dla części Polaków
 2. Ministerstwo Zdrowia wydało ważny komunikat, dziś szczególny dzień. Każdy z nas powinien wiedzieć
 3. Już nie tylko obsceniczne żarty? Filip Chajzer nie zna żadnych granic i nie ma żadnych oporów, zrobił oraz powiedział za dużo

Z balkonów leciały butelki

Na wysokości ulicy Foksal pojawili się demonstranci antyfaszystowscy wykrzykujący hasła: Powstań przeciwko faszyzmowi oraz Feminizm nie faszyzm, Precz z faszyzmem, czy Warszawa wolna od faszyzmu. Z balkonów leciały wprost na uczestników plastikowe butelki. Jeden z uczestników wyrzucił flagę Polski w tłum, został zatrzymany

Na jednym z balkonów naprzeciwko Bazyliki Świętego Krzyża, mężczyzna pokazywał w stronę tłumu niejasne, dwuznaczne gesty. Jeden z aktywistów wpadł na pomnik Jezusa Chrystusa z tęczową flagą, został wylegitymowany przez policję. Rzecznik Sylwester Marczak poinformował, że do policji wciąż napływają zgłoszenia o wykroczeniach bądź naruszeniach podczas marszu.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

warszawa
Fot. Jakub Kaminski/East News

W marszu brały udział rodziny z dziećmi, starsze osoby, niestety wśród nich znaleźli się także aktywiści chcący w tym właśnie wyjątkowym dniu wyrazić swoje opinie.

warszawa
Fot. Jakub Kaminski/East News,

Demonstranci odnieśli się do ostatnio bardzo żywej dyskusji na temat społeczności LGBT. Maszerujący podarli tęczową flagę.

ZOBACZ TEŻ:

 1. Rosół za 5 złotych? Bulion wg przepisu Ćwierczakiewiczowej z 1871 roku króluje na polskich stołach, wygrywa smakiem i aromatem
 2. Działali błyskawicznie. Plażowicze stworzyli łańcuch życia, trwa walka o życie
 3. Córka Agaty Mróz ma już 12 lat. Skóra zdjęta z matki, dziewczynka ma ambitne plany
 4. Adele najpierw schudła ponad 40 kg, a teraz jeszcze zmieniła fryzurę. Przecieramy oczy ze zdumienia, co za zmiana
 5. Nie do wiary, jak na badanie ginekologiczne przychodzą niektóre pacjentki. Brak higieny to dopiero początek
 6. Jan Tomaszewski ma oszałamiająco piękną córkę. Nawet nie wiecie, że oglądacie ją na co dzień w telewizji
 7. Wypłacając pieniądze z bankomatu możesz się mocno zdziwić. Czekają duże zmiany przy wypłatach
 8. Wkrótce pogrzeb Jacka Czyża. Rodzina aktora zwraca się do wszystkich z wielką prośbą
 9. Pożar nie jest pierwszą tragedią w „Nasz nowy dom”. Uczestniczka Kasia zginęła w dramatycznym wypadku, miała jedynie 19 lat

źródło: polsatnews.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!


 

 

 

 

Poprzedni artykułBezdomny kot wskoczył na przechodnia i nie chciał odejść. Mężczyzna nie miał wyboru
Następny artykułJustyna Steczkowska obchodzi dziś urodziny. Trudno zgadnąć które, gwiazda w ogóle się nie starzeje
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl