Warszawa: Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz opowiedział o obecnej sytuacji w kraju. Niestety, ale najprawdopodobniej stolica trafi do tzw. żółtej strefy. Liczba zakażeń koronawirusem w Polsce dalej wzrasta, a dzisiaj odnotowano rekord, ponad 3 tysiące zarażeń. Pojawiły się także informacje napawające optymizmem. 

Na dzisiejszej konferencji prasowej w stolicy Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz podał bardzo ważne informacje dotyczące pandemii koronawirusa w Polsce. Jego zdaniem Warszawa najprawdopodobniej znajdzie się w tzw. żółtej strefie. Padło kilka rekordów, zarówno tych złych, jak i dobrych.

Ministerstwo Zdrowia. Wojciech Andrusiewicz podał ważne informacje

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz na środowej konferencji prasowej w Warszawie poinformował, że odnotowano rekordową liczbę przeprowadzonych testów na obecność koronawirusa. Dotychczas nie udało się osiągnąć podobnego pułapu w naszym kraju:

– Pozytywną informacją jest informacja o liczbie przeprowadzonych testów. Mamy wykonanych 44 tys. testów. W historii badań w Polsce nie mieliśmy jeszcze tego pułapu osiągniętego. Strategia testowania […] się sprawdza – mówi Wojciech Andrusiewicz.

Rzecznik przekazuje również optymistyczne wiadomości dotyczące ozdrowieńców. Zdaniem Wojciecha Andrusiewicza liczba osób wyzdrowiałych wzrasta. Jednak przyznał także, że liczba zgonów dalej jest niepokojąca:

– Mamy kolejny dzień z przykrą statystyką dotyczącą zgonów – przyznaje rzecznik MZ.

Ta opinia utwierdza rzecznika w przekonaniu, że koronawirus jest niebezpieczny, szczególnie dla osób borykających się z innymi schorzeniami.

  1. „Godzina policyjna” w restauracjach i barach, spotkania ograniczone do 10 osób. Ogromne zmiany Berlinie
  2. Prowadząca „Dzień dobry TVN” pod ostrzałem. Internauci i widzowie nie wytrzymali, polała się fala krytyki
  3. Piotr: ”Uważam, że każdy facet powinien mieć kochankę. Gdy żona nam się nudzi, możemy się zabawić i dalej udawać dobrego męża”

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia. Warszawa na 99 proc. w żółtej strefie

Wojciech Andrusiewicz poinformował, że za poleceniem szefa Ministerstwa Zdrowia wdrożonych zostanie 16 szpitali koordynacyjnych, poświęconych opiece nad zakażonymi koronawirusem. Rzecznik stwierdził, że powiększają bazę łóżek. Uznał także, że Warszawa najprawdopodobniej znajdzie się w żółtej strefie:

–  Na 99 proc. Warszawa od soboty znajdzie się w żółtej strefie – przekazuje rzecznik.

Obostrzeniami może zostać objętych kolejnych 100 powiatów, jednak Wojciech Andrusiewicz podkreślił, że nie ma planów wprowadzania zakazu przemieszczania się. Statystyki środowe donoszą, że wykryto kolejne 3003 przypadki zakażenia COVID-19 w Polsce. Z powodu koronawirusa i chorób współistniejących zmarło 75 osób. Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, ludzie dotknięci zarazą zajmują obecnie 4 tys. łóżek.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Dziś ponad 3 tysiące zarażeń koronawirusem. Pękła bariera, której każdy się obawiał
  2. Nie żyje 5 osób. Wśród nich mogą być Polacy. Porażająca tragedia za polską granicą
  3. Czy na cmentarzu trzeba mieć maseczkę? Stanowcza odpowiedź ministra, dotyczy całej Polski
  4. Dagmara Kaźmierska jest już po ślubie? Pokazała zdjęcie z mężczyzną. ”Obrączka na palcu jest”
  5. Pilne: Wielkie zmiany w całej Polsce. „Trzeci poziom” w szpitalach jest kwestią dni
  6. Przepis Makłowicza na gołąbki przebija wszystkie inne. Syte danie zaskakuje farszem

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Poprzedni artykułCzy każda szkoła w Polsce powinna mieć mundurek? Czy to zmniejszyłoby dyskryminacje?
Następny artykułJacek Borkowski ujawnił: „Jestem gejem”. Aktor „Klanu” był trzykrotnie żonaty
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl