Polska: gwałtowny wzrost zachorowań w warszawskiej Klinice kardiologicznej przy Szpitalu Dzieciątka Jezus. Jak informuje Fakt, zakażenia zanotowano wśród pacjentów jak i personelu. W tym momencie szpital wstrzymuje wszelkie przyjęcia. Zanotowano już 20 zakażonych osób, ale są przypuszczenia, że zarażonych będzie znacznie więcej. 

Klinika kardiologiczna przy Szpitalu Dzieciątka Jezus w Warszawie zamyka przyjęcia nowych pacjentów. Odkryto w niej ognisko koronawirusa, spodziewane są kolejne wyniki pozytywne testów na obecność COVID-19 przeprowadzonych wśród pacjentów i personelu.

Polska: nowe ognisko koronawirusa w stolicy

W rozmowie z Gazetą Wyborczą Robert Tomasz Krawczyk, dyrektor Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego poinformował, że do dnia 28 maja w szpitalu zanotowano 20 nowych zakażeń. 

Klinika nie przyjmuje nowych pacjentów. Wdrożono procedury Sanepidu.  Zdrowych pacjentów odesłano do domu, zakażonych wysłano do szpitala MSWiA. Niestety, to nie jedyne miejsce w stolicy będące ogniskiem zakażenia.

  1. Po porodzie spojrzała na zdjęcie USG i pobladła. Nie mogła uwierzyć, co widzi
  2. Pozornie zwykła złotówka z czasów PRL jest warta fortunę. Można zarobić na niej nawet 1500 złotych
  3. Biedronka wprowadziła do oferty prawdziwy hit. Cena naprawdę zachęcająca, trzeba się spieszyć

Kolejne ogniska koronawirusa w stolicy

Ponad 60 pozytywnych testów potwierdziło zarażenie u pacjentów i personelu w Szpitalu Wolskim. Kolejne ognisko epidemii znajduje się w ośrodku dla cudzoziemców na Targówku, tam wykryto 32 zakażenia. Reszta osób została wysłana na przymusową kwarantannę.

Informacje dotyczące zakażonych w ośrodku cudzoziemców przekazał Urząd ds. Cudzoziemców. Dane dotyczyły dnia 26 maja. Kolejne ogniska powstają w miejscach, w których kumulują się ludzie, w jednym z artykułów opisaliśmy zamknięcie przedszkola, w wyniku zakażenia koronawirusem wielu osób z placówki. Choć Polska znosi kolejne obostrzenia, sytuacja wcale nie jest do końca opanowana,

ZOBACZ ZDJĘCIA:

warszawa
Fot. facebook.com/CentralnySzpitalKlinicznyMSW

Zakażonych pacjentów z kliniki kardiologicznej przewieziono do szpitala MSWiA.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Martwy były milicjant w mieszkaniu. Jego żona też nie żyje
  2. Najpierw nie mogli uwierzyć, a potem wybuchli śmiechem. W takich restauracjach jeszcze nie byliście
  3. Para młoda razem z gośćmi weselnymi zginęła na miejscu. Tragedia chwilę po ślubie
  4. Na obrazku chowa się kot. Test na spostrzegawczość przerasta aż 99% osób, widzisz go?
  5. Lojalny kundelek przez trzy miesiące czekał na pana w szpitalu. Prawda była jednak bolesna
  6. Krystyna Pawłowicz w nocy opublikowała dziwne zdjęcia. Co jej się stało?

źródło: onet.pl

Poprzedni artykułGotujesz rosół na kurczaku? Pamiętaj o starym triku naszych babć, dzięki niemu smak powala na kolana
Następny artykułDieta modelek z Victoria’s Secret – na czym polega?
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl