Warszawa zmaga się z żywiołem. Niestety doniesienia ze stolicy są dramatyczne — zalana stacja metra, zamknięte ulice, siedziby ministerstw pod wodą. Porażające nagranie obiegło sieć. Jak informuje portal wiadomosci.radiozet.pl, w ciągu godziny od rozpoczęcia ulewy strażacy otrzymali ponad 300 wezwań o pomoc.

Warszawa musi walczyć z kolejną tragedią — przewidywania IMGW i RCB niestety potwierdziły się. Stacja metra Ratusz Arsenał została zalana, na ulicach gromadzi się woda. Auta mają trudności z poruszaniem się. Skrajnie niebezpieczna sytuacja w centralnej Polsce.

Warszawa pod wodą

Jak informuje portal wiadomosci.radiozet.pl, woda wdarła się do galerii północnej i południowej na dworcu Warszawa Centralna. Studzienki nie wytrzymały, woda wybijała nawet na metr w górę. Jak twierdzi Aleksandra Rudzińska-Rdzanek z biura prasowego PKP S.A. sytuacja jest wstępnie opanowana. Wciąż brakuje światła na jednym z peronów.

W internecie pojawiło się wiele nagrań ukazujących zniszczenia w mieście spowodowane burzą. Mimo wielu interwencji straży pożarnej obecnie nie ma oficjalnej wiadomości o poszkodowanych. Pod wodą znalazły się między innymi Trasa Łazienkowska i Wisłostrada, a deszczówka, której nie nadążały odprowadzać studzienki, na ulicy Francuskiej sięgała kilkunastu centymetrów.

  1. Michał Wiśniewski pokazał nową żonę. Nikt nie spodziewał się zobaczyć jej w podobnych okolicznościach
  2. Zamiast do lodówki lub zamrażarki, włóż koperek do słoika. Powód zachwyca, już nigdy nie zrobisz inaczej
  3. Dagmara Kaźmierska przekazała radosną nowinę. Gratulacje płyną z całej Polski, jej życie bardzo się zmieni

Zalane siedziby ministerstw

Jak w rozmowie z wiadomosci.radiozet.pl potwierdził rzecznik komendanta mazowieckiego Państwowej Straży Pożarnej młodszy brygadzista Karol Kierzkowski, zalane zostały pomieszczenia należące do ministerstw. Ucierpiało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministerstwo Środowiska. 

Centralna polska walczy z podtopieniami i pobojowiskiem, które pozostawiła burza. Pisaliśmy dziś o najwyższym stopniu zagrożenia pogodowego wydanym przez IMGW. Niestety czarny scenariusz się potwierdził, synoptycy ostrzegali także przed możliwym tworzeniem się trąb powietrznych. Apelujemy o pozostanie w domach i zachowanie największej możliwej ostrożności.

ZOBACZ NAGRANIA:

Warszawa walczy ze skutkami oberwania chmury. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. „Jest fatalnie”. Marian Opania znalazł się w tragicznej sytuacji
  2. Skandaliczne i oburzające zachowanie w karczmie w Zakopanem. Aż się wierzyć nie chce, okropne
  3. Po wyborach Małgorzata Rozenek podjęła decyzję. Zacznie się już od września, ”zrobię wszystko, żeby walczyć”
  4. Ile zarabia prezydent? Wiemy, jakie kwoty wpływały na konto Andrzeja Dudy w 2019
  5. Polsat właśnie przekazał zatrważającą wiadomość. Wszyscy Polacy powinni się z nią zapoznać
  6. Podliczono głosy z 99% komisji. Kolejna zadziwiająca zmiana w wynikach wyborów, nie wszyscy są zadowoleni

Źródło: twitter.com, wiadomosci.radiozet.pl

 

Poprzedni artykułMama przez przypadek natknęła się na zdjęcie córki w sieci. Natychmiast zadzwoniła na policję
Następny artykułMusujące kulki do kąpieli – jak wybrać najlepsze dla skóry?
Redaktor w Lelum.pl Absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Pasjonatka nowych technologii, sztuki i rysunku. Wolne chwile spędza na tworzeniu ilustracji i pogłębianiu wiedzy na temat projektowania doświadczeń użytkowników.