Dzienny raport zakażeń
fot. Lelum.pl

Zapadła decyzja w sprawie Warszawy. Wszystko wiadomo, sytuacja w szpitalach nie pozostawia złudzeń

Warszawa boryka się z coraz większymi zachorowaniami na koronawirusa. Sytuacja w stolicy jest naprawdę bardzo poważna, Rafał Trzaskowski musiał zdecydować się na radykalny krok. 29 września zwołano specjalne spotkanie, na którym podjęto ważne decyzje. Wszystko jest już wiadome, okazuje się, że sytuacja w stołecznych szpitalach jest dramatyczna. A przecież to dopiero początek „drugiej fali”.

Warszawa stała się miejscem, które może być bardzo zagrożone wejściem do czerwonej lub żółtej strefy. Prezydent stolicy nie mógł już dłużej czekać, postanowił działać. Podjęto ważne decyzje, powiedziano całą prawdę.

Sytuacja w szpitalach jest nie najlepsza

Liczba zachorowań w Warszawie stale rośnie. Jest na tyle źle, że prezydent Rafał Trzaskowski postanowił wczoraj, w poniedziałek 28 września zwołać sztab kryzysowy, na którym razem ze swoimi współpracownikami omówił sytuację związaną z epidemią w stolicy. O wszystkim informował za pomocą mediów społecznościowych. Znane są już pierwsze decyzje, statystyki oraz informacje. Niestety nie mamy dobrych wieści.

— W ciągu ostatnich dwóch tygodni (do wczoraj) w stolicy stwierdzono 1056 zakażeń koronawirusem. Na Mazowszu wykonuje się 3 tys. testów dziennie, zwróciliśmy się do Sanepidu z prośbą o informacje, ile z nich wykonywanych jest w Warszawie, ale nie otrzymaliśmy takich danych — napisał na Facebooku.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Polityk dodawał również, że od 1 września zawieszono naukę w 12 szkołach, a w szpitalach sytuacja wygląda jeszcze gorzej. Ze 115 dostępnych respiratorów, obecnie w użyciu jest aż 70 (czyli lekko ponad 60 procent).

  1. Zbulwersowana Danuta Martyniuk zapłonęła gniewem. Poniżyła byłą synową w najgorszy sposób, cios poniżej pasa
  2. Gwiazda TVN przeżyła dramatyczny wypadek. Okoliczności zdarzenia nadal nie są znane
  3. Właśnie przekazali informację. Od 30 września obowiązuje nowy zakaz, Polacy będą zdruzgotani

Czy Warszawa jest w żółtej lub czerwonej strefie?

Warszawa nie jest w żółtej ani czerwonej strefie. Władze miasta robią, co mogą, aby zahamować rozprzestrzenianie się groźnego wirusa, np. prowadzone są różne kampanie informacyjne, które mają uświadamiać obywateli m.in. o tym, co należy robić, aby zminimalizować ryzyko zakażenia.

— Kochani, na dzisiaj, Warszawa nie jest w żadnej ze stref (żółtej czy czerwonej) i wszyscy mamy nadzieję, że tak zostanie. Niestety sytuacja się pogarsza i musimy być gotowi na każdą ewentualność — dlatego robimy wszystko, aby się przygotować na różne scenariusze — pisał dalej we wpisie w mediach społecznościowych.

Na końcu prezydent stolicy zaapelował do rządu o współpracę, ponieważ to właśnie on ma największe narzędzia do walki z koronawirusem.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Rafał Trzaskowski podał najnowsze informacje.

Wszystko można przeczytać na oficjalnym Facebooku prezydenta.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Niezbędna jest pilna pomoc. Michał Wiśniewski przekazał tragiczną wiadomość, błaga o pomoc
  2. Już od jutra będą obowiązywały nowe ograniczenia. Rząd wydał decyzję ws. ruchu granicznego
  3. Lekarz spojrzał na jej język i zamarł. Prawda okazała się dramatyczna, teraz Anna walczy o życie
  4. Poszedł do szkoły po dziecko i przeżył wstrząs. Kiedy zobaczył nauczycielkę, natychmiast wezwano policję
  5. Sprawdziła pracę domową syna i zamarła. Zadała mu tylko jedno pytanie, po chwili kolana się pod nią ugięły
  6. Chrupiąca i soczysta z najlepszych, polskich warzyw – surówka z marchewki pasuje do każdego obiadu

Źródła: facebook.com, twitter.com, warszawa.naszemiasto.pl

 

Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl