Warszawa w wyniku potężnej ulewy została podtopiona wczoraj w godzinach popołudniowych. Ulicami płynęły rwące potoki. Kapitan Straży pożarnej Wojciech Kapczyński, poinformował w oficjalnym komunikacie, że w Warszawie wczoraj, pomiędzy godziną 16.00 a 17.00 odnotowano 300 zgłoszeń. Mateusz Morawiecki zdecydował się zwołać spotkanie szefów wielu służb, by zorganizować szybkie działania pomocowe.

Internauci umieszczali przerażające filmy i nagrania z powodzi, jaka nagle powstała w stolicy. Zalana została stacja metra, wnętrze Dworca Centralnego, a także szereg ulic. W trakcie ulewy studzienki kanalizacyjne nie nadążały z odprowadzeniem wody. W związku z dramatyczną sytuacją w Warszawie rzecznik rządu Piotr Müller poinformował, że premier spotka się z odpowiednimi służbami, by udzielić poszkodowanym jak najszybszej pomocy.

Warszawa zalana – porażające zdjęcia

W ciągu zaledwie godziny ulice Warszawy zaczęły przypominać potoki rzeki. Warszawiacy umieszczali coraz bardziej przerażające zdjęcia w internecie. Ściana deszczu, jaka spadła na miasto była tak potężna, że kanalizacja nie zdążyła odprowadzić gromadzącej się na ulicach wody. Karolina Gałecka, rzeczniczka stołecznego ratusza informowała, że woda z ulic zostanie odprowadzona jak najszybciej.

Zalaniu uległy główne ulice: skrzyżowanie Grójeckiej z Racławicką, plac Trzech Krzyży, Aleja Krakowska, Rondo Zesłańców Syberyjskich. Zalana została stacja metra Ratusz Arsenał, sale kinowe kina Muranów i wiele budynków państwowych i prywatnych.

  1. Michał Wiśniewski pokazał nową żonę. Nikt nie spodziewał się zobaczyć jej w podobnych okolicznościach
  2. Zamiast do lodówki lub zamrażarki, włóż koperek do słoika. Powód zachwyca, już nigdy nie zrobisz inaczej
  3. Dagmara Kaźmierska przekazała radosną nowinę. Gratulacje płyną z całej Polski, jej życie bardzo się zmieni

Premier zwołuje spotkanie pomocowe

Jak poinformował rzecznik rządu Piotr Müller, Mateusz Morawiecki zwołał spotkanie szefów różnych służb, które pomogą Warszawie. Strażacy głównie odbierali zgłoszenia zalanych piwnic i garaży podziemnych wymagających odpompowania wody.

Również główna Trasa Łazienkowska uległa zalaniu, studzienki wybijały wodę około metr wysokości w górę. Według słów kapitana Wojciecha Kapczyńskiego najwięcej zgłoszeń dotyczy Mokotowa, Woli, Śródmieścia i Żoliborza. Niestety przez Polskę wciąż przechodzą falę kolejnych opadów. W jednej z polskich wsi mieszkańcy uciekali przed wielką falą wody.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Warszawa
Screen z youtube.com/
FAKT24.PL

Cała Warszawa zalana przez obfite opady. 

warszawa
fot. twitter.com/M_Baranowski

Plac Trzech Krzyży dosłownie tonął w wodzie.

warszawa
fot. twitter.com/ anna malinowska

Tak wyglądała ulica Grójecka w skrzyżowaniu z Racławicką.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Mam talent znika z anteny TVN. Marcin Prokop poprowadzi zupełnie inny program
  2. Chiny zdecydowały? Zmieni się życie milionów ludzi. Świat przeciera oczy i nie wierzy
  3. Po wyborach Małgorzata Rozenek podjęła decyzję. Zacznie się już od września, ”zrobię wszystko, żeby walczyć”
  4. Ile zarabia prezydent? Wiemy, jakie kwoty wpływały na konto Andrzeja Dudy w 2019
  5. Polsat właśnie przekazał zatrważającą wiadomość. Wszyscy Polacy powinni się z nią zapoznać
  6. Fatalne doniesienia o Mateuszu Morawieckim. Niestety, żywioły uderzyły w jego dom, wstrząsające zdjęcie

źródło: wprost.pl, portalsamorzadowy.pl


 

Poprzedni artykułTeresa Lipowska jest wstrząśnięta decyzją syna. Niczego się nie spodziewała
Następny artykułWielkie zmiany dla Polaków, wchodzą w życie nowe przepisy. Dotyczą naszych urlopów
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl