Warszawa stała się punktem na mapie, który w chwili obecnej skupia na sobie wzrok większości Polaków. To właśnie tam trwa największa dotychczasowa manifestacja związana z Ogólnopolskim Strajkiem Kobiet. Na ulicach stolicy sytuacja robi się coraz gorętsza. Doszło do zamieszek, w których udział bierze ogromny tłum ludzi. 

Na ulicach stolicy robi się coraz niebezpiecznej. Na Twitterze pojawiło się nagranie, w którym widać zamieszki i bijatykę w samym centrum Warszawy. Wcześniej Warszawska Policja opublikowała wpis, że zmuszona była interweniować siłą fizyczną i granatami hukowymi w okolicach Starego Miasta. 

Zamieszki w Warszawie

Tłum manifestujących ludzi kroczy przez Aleje Jerozolimskie w Warszawie. Ludzie protestujący przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego zakazującego aborcji wyruszyli w stronę Ronda Dmowskiego w stolicy, gdzie mają spotkać się trzy grupy manifestantów.

Na Twitterze pojawiły się nagrania przedstawiające zamieszki w okolicy ronda de Gaulle’a. Na jednym z nich widać bijatykę, w której ciężko ocenić kto kogo atakuje. Na drugim z opublikowanych nagrań widać rzucających racami zamaskowanych mężczyzn oraz atakujących demonstrantów.

Tak gorącej sytuacji związanej ze strajkami kobiet dotychczas nie było. Co prawda to nie pierwsze takie zdarzenie w Polsce od momentu ogłoszenia decyzji TK, jednak zważywszy na ilość manifestantów oraz wielkość przedsięwzięcia, śmiało można powiedzieć, że są to największe zamieszki związane z Ogólnopolskim Strajkiem Kobiet dotychczas.

Policja ma ręce pełne pracy. Niedawno na Twitterze Warszawskiej Policji pojawił się wpis, że w okolicach Starego Miasta w Warszawie zatrzymano kilkanaście osób. Funkcjonariusze zmuszeni byli do użycia siły fizycznej, a także granatów hukowych.

  1. Przed północą Ministerstwo Zdrowia wydało pilny komunikat. Nie mogli dłużej czekać
  2. Ksiądz znalazł sposób, jak obejść nakaz zamkniętych cmentarzy. Wywiesił na bramie zadziwiający napis
  3. Granica z Polską nagle zamknięta. Przepuszczają tylko dyplomatów i kierowców samochodów ciężarowych

Ogólnopolski Strajk Kobiet. Warszawa pełna demonstrantów

Polskie media społecznościowe obiegają fotografie ze stolicy. Według nieoficjalnych informacji na ulicach Warszawy zebrało się kilkadziesiąt tysięcy osób, by wspólnie wyrazić sprzeciw w odniesieniu do decyzji Trybunału Konstytucyjnego z 22 października 2020 roku.

Na ulicach stolicy występują obecnie znaczne utrudnienia w ruchu, zatem Warszawski Transport Publiczny wydaje oświadczenia i apelacje o korzystanie z linii metra, czy Szybkich Kolei Miejskich.

Nie wiadomo jak długo potrwają utrudnienia, jednak warto stosować się do wszelkich poleceń i na bieżąco śledzić komunikaty. Sytuacja na ulicach Warszawy robi się coraz bardziej niebezpieczna. W mediach społecznościowych zamieszczane są fotografie oraz nagrania, w których widać liczne bijatyki, czy próby ataków gazem pieprzowym.

Według nieoficjalnych źródeł policja dwukrotnie interweniowała w sprawie ataków i za każdym razem było to skuteczne. Wojsko pilnuje bram Kościoła Św. Krzyża.

ZOBACZ WIDEO:

Na Alejach Jerozolimskich w okolicy ronda de Gaulle’a doszło do bijatyki.

Na opublikowanym wideo widać jak zamaskowani mężczyźni atakują demonstrantów.

Centrum @warszawa, już kilkadziesiąt tysięcy osób, protestujący napływają ze wszystkich stron. ????✌️❤️ pic.twitter.com/gyGIQD4azk

Na ulicach Warszawy miało zebrać się kilkadziesiąt tysięcy osób, by protestować przeciwko decyzji TK.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Tysiące Polaków nie zadbają w tym roku o groby bliskich. Na szczęście jest wyjście z trudnej sytuacji
  2. Dantejskie sceny we Wrocławiu. Szczęki opadają. Wszystko działo się na oczach mieszkańców w turystycznej miejscowości
  3. Większość Polaków popiera protesty po wyroku TK. Jesteś za strajkiem kobiet?
  4. Apel do wszystkich kierowców. W tym roku wymiana opon będzie inna niż zwykle
  5. Tragiczne wiadomość z samego rana. Rano doszło do eksplozji w Krakowie, są ofiary
  6. „Obrońcy” Kościoła chcieli zagłuszyć protest krzykami dziecka. Podeszła do nich Polska Babcia, niecodzienne sceny
  7. Nic tak nie wzmacnia odporności jak surówka na bazie kiszonej kapusty i ogórków. 2 dodatkowe składniki i sos zapewniają jej wyjątkowy smak

Źródło: twitter.com

Poprzedni artykułWojsko jest na miejscu, z głośników dobiega przeraźliwy płacz. Bronią wejścia przed protestującymi
Następny artykułMagda Gessler jest załamana, pilnie apeluje. ”Dodajcie nam tlenu, bo nam go odłączyli”
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl